Łukasz Szewczyk03.08.2020 (10:15)2 komentarze

Była dziennikarka radiowej Trójki Anna Gacek z podcastem "Rzeczy ulubione" w Audiotece

• Z nową audycją w Audiotece startuje Anna Gacek.
• Była dziennikarka Trójki porozmawia z gośćmi ze świata muzyki i kultury o ich "ulubionych rzeczach".
Rzeczy ulubione
Anna Gacek prowadziła w Audiotece dwie muzyczne audycje - "Don't Give Up", w której opowiadała o piosenkach przynoszących nadzieję, stworzonych w momentach euforii. "Don't Give Up" był najchętniej słuchanym w pierwszej połowie 2020 roku podcastem Audioteki. Wcześniej w aplikacji pojawił się podcast "Sweet 90's" o muzyce z lat 90-tych.
Nowa audycja Gacek "Rzeczy Ulubione" startuje już 6 sierpnia w Audiotece. Kolejne odcinki będą się ukazywać co tydzień w czwartek. Dziennikarka rozmawiać będzie z gwiazdami muzyki, sztuki i kultury o ich... ulubionych rzeczach. - Od pierwszej gitary po garnitur, w którym brali ślub, będziemy rozmawiać o rzeczach materialnych, ale będą one tylko punktem wyjścia do rozmów o sztuce i życiu. "Ulubione" znaczy tu najbliższe, wyjątkowe, najcenniejsze, a "rzeczy" zarówno materię fizyczną, jak i sprawy po prostu najważniejsze - mówi dziennikarka.

ak wyjaśnia, tytuł pochodzi od płyty Johna Coltrane'a "My Favorite Things", jednego z najważniejszych albumów w historii jazzu. Wybór nie jest przypadkowy. Jazz to sztuka improwizacji, a w tych rozmowach może zdarzyć się wszystko. Każdej audycji towarzyszyć będzie także playlista na Spotify autorki, a w niej wybory muzyczne gościa danego odcinka.

Pierwszym gościem "Rzeczy Ulubionych" będzie Artur Rojek, bo to od rozmowy z nim powstał pomysł na podcast - Kiedy w lutym nagrywałam w jednym z radiowych studiów moją rozmowę z Arturem Rojkiem, już po nagraniu pomyślałam, "cholera, chciałabym rozmawiać, tak naprawdę rozmawiać" - mówi dziennikarka. - Zapragnęłam dużych, długich rozmów o rzeczach osobistych, szczególnych i ważnych - wyjaśnia. Drugą osobą zaproszoną przez Gacek będzie pisarka Katarzyna Bonda.

Anna Gacek pracowała 19 lat w radiowej "Trójce". W marcu niespodziewanie zakończyła współpracę ze stacją, co spowodowało falę kolejnych odejść prezenterów. Ze współpracy z Polskim Radiem zrezygnował Wojciech Mann, a później Gaba Kulka, Jan Młynarski i Jan Chojnacki. Nowy podcast dostępny będzie w aplikacji Audioteka.pl. Przez 48 godzin od publikacji będzie dostępny za darmo dla wszystkich, a następnie dla członków Klubu Audioteki.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Gratulacje! :D :D :D Uwielbiam Annę Gacek i jej seksownie wymawiane "R". Na pewno będę oglądał jej audycje.

Szkoda, że nie przeszła do Radia Nowy Świat, które bardzo dobrze sobie radzi i ma niezłą oglądalność, jak na radio dostępne tylko online. Brakuje mi jej audycji w duecie z Wojtkiem Mannem, była między nimi świetna chemia. Może jeszcze kiedyś razem zasiądą na mikrofonie?
 4  
oj tak, Gacek z Mannem to świetny duet, po za tym Mann posiada głos uspokajający . Gdy mój kot dostawał małpiego rozumu i demolował wszystko to włączałem Trójke i się uspokoił, ale teraz Manna w radio nie ma , a moj diabelski kot gryzie mi w nocy uszy
 5