Łukasz Szewczyk12.08.2020 (14:08)7 komentarzy

Superstacja z nową ramówką. Jagielski, Pakosińska, Rutkowski, Kret, Migała

• W sierpniu Superstacja wystartowała odświeżona ramówka Superstacji
• Oprócz przeglądu newsów i prognozy pogody przygotowano programy m.in. o tematyce historycznej, społecznej, kryminalnej, ekologicznej, świecie show-biznesu, a także codzienny talk-show.
Superstacja
"Tok szkoł" (od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30 i 22:30) to program, w którym Wojciech Jagielski, człowiek, który "zjadł zęby" na telewizji oraz Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa i aktorka, rozmawiają ze znanymi postaciami polskiego show-biznesu. Wojciech Jagielski w formule wywiadu "jeden na jednego" niezwykle umiejętnie wydobywa najskrytsze tajemnice ze swojego rozmówcy. Natomiast Katarzyna Pakosińska zaprasza gwiazdy, aby poznać ich punkt widzenia na tematy, którymi żyje świat.
Najbardziej szokujące sprawy kryminalne, zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze, handel ludźmi i inne drastyczne, kontrowersyjne sprawy, mrożące krew w żyłach - to czeka widzów w programie Krzysztofa Rutkowskiego "Magazyn Kryminalny" (emisja w każdy piątek o godzinie 18.30).

Skarby, ludzkie sekrety i nieznane dotąd opowieści widzowie Superstacji zobaczą w programie "Superhistorie - Tajemnice przeszłości" (od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 i 17.30). Gospodarz programu Łukasz Kazek, dziennikarz i popularyzator historii z Dolnego Śląska odkryje przed widzami nieznane karty historii XX wieku - zarówno wstydliwe tajemnice tyranów jak i skomplikowane losy zwykłych ludzi, uwikłanych w wielką politykę.

"Z pierwszej ręki" (od poniedziałku do piątku o godz. 15.10) to program rozrywkowy, w którym prowadzący Monika Goździalska i Michał Migała w kontrowersyjny, ale zabawny sposób komentują najnowsze doniesienia ze świata gwiazd. Nie cofają się przed tym, by zdradzić najskrytsze tajemnice bywalców ścianek i czerwonych dywanów. W zabawny sposób drwią z celebrytów, ale też stają w obronie tych, na których wylewa się ogromna fala hejtu. Gośćmi prowadzących są celebryci, aktorzy, muzycy, jednym słowem ludzie znani i często kontrowersyjni.

Pandemia koronawirusa dowiodła nawet największym niedowiarkom, że to, co dzieje się na świecie nawet bardzo daleko od Polski, może mieć wpływ na nasze życie, tu w Polsce. Prowadząca program "Ze świata" (od poniedziałku do piątku o godz. 16.10). Agnieszka Ludwisiak-Wypior przedstawi widzom Superstacji ważne informacje ze świata polityki gospodarki, komentowane przez ekspertów i naukowców. Tutaj można zobaczyć świat taki jaki jest. Pełen ludzkich dramatów i grozy, ale i radości oraz miłych niespodzianek, pełen plotek z życia gwiazd, a także zwykłych ludzi.

Kolejna pozycja w ramówce to "Magazyn reporterów - interwencje" (od poniedziałku do piątku po godz. 16.30). Wstrząsające historie i ludzkie dramaty. Program prowadzą Joanna Jonczyk i Marek Gawroński. Reporterzy Superstacji docierają wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda ludziom i zwierzętom.

"Eko-Kret" (od poniedziałku do piątku o godz. 15.40 i 17.40) to autorski program o tematyce ekologicznej dla każdego! Znany prezenter pogody Jarosław Kret w lekki i barwny sposób prezentuje problemy dewastacji środowiska i konieczności jego ochrony. Pokazuje w nim wszystko, co jego

"Supertemat sensacja i skandale" (od poniedziałku do piątku o godz. 17.00) to program interwencyjny, w którym prowadząca Agnieszka Ludwisiak-Wypior porusza tematy społeczne. Program z udziałem gości i ekspertów ma zwrócić uwagę tych, którzy krzywdzą, pozwalają na krzywdzenie lub nie zauważają krzywdy człowieka. Prowadząca nie cofa się przed tematami tabu, stara się je oswajać w sposób delikatny, nie obrażając ani widza, ani bohatera, ale jednocześnie konsekwentnie dąży do rozwiązania problemu.

W ramówce znalazło się także miejsce na magazyn "Sport w Superstacji" (codziennie o godz. 15.50 i 17.50), a w nim relacje z bieżących imprez sportowych z kraju i ze świata, prezentowane przez Tomasza Zimińskiego i Małgorzatę Chodkowską.

Z kolei Pogoda eko" to krótkie, minutowe, graficzne informacje o jakości powietrza w poszczególnych regionach Polski, wykonane na podstawie codziennych badań Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W ramówce Superstacji widzowie mogą zobaczyć od poniedziałku do piątku o 10:00 również serię historyczną autorstwa Bogusława Wołoszańskiego "Tajna historia XX wieku", a zaraz po niej o 10:30 serial dokumentalny "Więzienie", opisujący życie za murami najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Uciszona, czy też spacyfikowana pro pisowska Superstacja, powinno być napisane. Teraz już grzecznej Superstacji nie oglądam wcale.
 44  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Uciszona, czy też spacyfikowana pro pisowska Superstacja, powinno być napisane. Teraz już grzecznej Superstacji nie oglądam wcale.
@szmata, Kuba Wątły popadł w zadłużenie z powodu niewypłacalności wyd. "Faktów i Mitów" i ledwo ciągnie Halo.radio,
Jaok zszedł się z TVP, Żakowski już się skończył na wywiadach w TOKu, Parandowska nie żyje, ten z Super Expressu jakoś przestał pisać... i mówić często, a już na pewno u siebie w ZPR-ze (też PiSowskiej spółce - żeby nie było).

A prawdziwa Super... nie należała tylko do Polsatu, częściowo do Astry Krajewskiego. Mieli szanse na zrobienie dobrej telewizji informacyjnej, bezpodziałowej, zrezygnowali z formatu.

Jednak nie narzekam, i chyba sam powrót Jagielskiego jest tego powodem, że jeszcze coś tam drga.
 44  
podobnie będą wyglądały media po pacyfikacji pisu, będą mogli bezkarnie (już to robią) kraść i nikt się nie dowie
 46  
Czy te programy będą do zobaczenia w Ipli i CPGO?
 45  
ktoś to ogląda? i jeszcze ten Kret sprawiający wrażenie niedorozwiniętego
 0  
Superstacja jak tylko zlikwidowali bez ograniczeń ( a szkoda) bo teraz w dobie koronoswirusaświrusa ludzie mogli by wypowiedzieć się o tej pseudopandemi, zeszli na "Xy"
 1  
To proba ratowania tej stacji szmiry pisowskiej. Wczesniej Superstacje chcialo sie ogladac zanim lape na nim polo,yl Solorz i PIS. BYLY CIEKAWE PROGRAMY NT POLITYKI I WYWIADY.
Arkadiusz Pieńkowski 19.08.2020 (21:20:16)
 0