Łukasz Szewczyk12.08.2020 (16:45)10 komentarzy

Słuchalność radia: Duże wzrosty RMF FM i TOK FM, najwięcej traci Trójka

• RMF FM umacnia pozycję lidera wśród ogólnopolskich stacji radiowych - wynika z najnowszego raportu Radio Track
• Największy spadek notuje radiowa Trójka
Słuchalność radia: Duże wzrosty RMF FM i TOK FM, najwięcej traci Trójka
Największy udział w czasie słuchania stacji radiowych, w okresie od maja do lipca 2020 roku, notuje RMF FM - 28,9 proc. (wzrost o 0,7 pkt. proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej). Drugie miejsce utrzymuje Radio Zet z wynikiem 12,6 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Trzecią pozycję w rankingu zajmuje radiowa Jedynka z wynikiem 5,2 proc. (spadek o 0,5 pkt. proc.), a czwartą pozycję radiowa Trójka - 4,1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Pierwszą piątkę zamyka radio VOX FM - 3,2 proc. (spadek 0,3 pkt. proc.).

Kolejne miejsca rankingu słuchalności stacji ogólnopolskich zajmują: TOK FM - 2,6 pkt. proc. (wzrost o 0,7 pkt. proc.), AntyRadio - 2,3 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), RMF Classic - 1,6 proc. (wzrost o 0,5 pkt. proc.), Radio Maryja - 1,1 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.), Polskie Radio 24 - 0,5 proc. (bez zmian), Radiowa Dwójka - 0,5 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.), Muzo.FM - 0,4 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).


 Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych
Lp.Radiomaj 2020 : lipiec 2020maj 2019 : lipiec 2019
1.RMF FM 28,9% 28,2%
2.Radio ZET 12,6% 12,5%
3.Program 1 Polskiego Radia 5,2% 5,7%
4.Program 3 Polskiego Radia 4,1% 5,1%
5.VOX FM 3,2% 3,5%
6.TOK FM 2,6% 1,9%
7.AntyRadio 2,3% 2,1%
8.RMF Classic 1,6% 1,1%
9.Radio Maryja 1,1% 1,5%
10.Polskie Radio 24 0,5% 0,5%
11.Program 2 Polskiego Radia 0,5% 0,4%
12.Muzo.FM0,4%0,3%

Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych (źródło Radio Track, Millward Brown SMG/KRC)

Dane dotyczące badania:
- maj 2020 : lipiec 2020 (wielkość: 21 052)
- maj 2019 : lipiec 2019 (wielkość: 21 013)
- Grupy celowe: wszystkie przypadki
- Wskaźniki słuchalności: Udział w czasie słuchania (%)

Komentarze (1 - 10 z 10)

I cóż żeście neobolszewicy z publicznym radiem uczynili:(
Czego się tkniecie to się w g...zmienia.
Aż żal patrzeć na wyniki. Bo słuchać się tego czego nie da.

Cieszy natomiast stale rosnąca słuchalność TOK FM :D :D :D
 69  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Najzabawniejsze jest Radio Nowy Świat. Jeden z pomysłodawców już zrezygnował :D :D :D Radio dopiero wystartowało, a już się sypie :D :D :D
 46  
Kilka lat temu wyłączyłem Trójkę. Definitywnie. A słuchałem jej codziennie przez ponad 40 lat. Niestety zmieniła się w propagandowe szambo, którego nie dało się już słuchać. Paradoksalnie nawet za komuny Trójka nie była tak propagandowa.
 61  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Ja słucham Programu 1 Polskiego Radia przez cały dzień w pracy. Muzyka jest dobra, do grania w pracy w sam raz, do tego jest dużo informacji i publicystyki, co mi akurat odpowiada. Do domu wracam późno, nie mam czasu na oglądanie tv, szybko zasypiam, dlatego informacje czerpię głównie z radia. Cenię Jedynkę za prawdziwość informacji. O wielu grzechach opozycji bym nie wiedział, gdyby nie Polskie Radio. Dziękuję!
 51  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Moim zdaniem Jedynka Radiowa jest trochę nie na czasie w temacie muzyki, powinno się do playlisty dorzucić disco polo, na dobry początek wystarczy 2-3 kompozycje w ciągu godziny, a jeśli to chwyci (a chwyci na pewno), można zwiększyć ilość disco polo. Nie ma co udawać, że taka muzyka nie istnieje i nikt jej nie słucha, bo słucha bardzo wiele osób, niezależnie od wieku, poglądów politycznych etc. W TVP disco polo zdecydowanie się sprawdziło i naprawdę nie rozumiem, czemu radio nie chce tego spróbować?! Nie ma czego się bać, bo to już nie są czasy sprzed 20 lat, kiedy ludzie bali się przyznawać do słuchania disco polo.
 49  
O wielu grzechach opozycji bym nie wiedział, gdyby nie Polskie Radio.
Natomiast grzechach łaskawie rządzących za to w Polskim Radiu, też nic się nie dowiesz. Na jedno wychodzi - radio śmieciowe.
 62  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Jak dla mnie szkoda, że Program 3 Polskiego Radia nie jest jeszcze dostatecznie "przewietrzony". Była fala odejść z Trójki, najpierw na znak solidarności z Anną Gacek, potem na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim. Potem Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i część tych osób, które odeszły, nagle wróciły jak gdyby nigdy nic... Dziecinada jakaś!

Ja tam jestem zwolenniczką totalnego "przewietrzenia" Trójki. Tę rozgłośnię warto zmienić, odciąć się definitywnie od tego, co było przez dziesięciolecia. Trójka powinna nadawać więcej konserwatywnej publicystyki prowadzonej przez konserwatywnych redaktorów oraz propagować pieśni patriotyczne i regilijne, zamiast zachodnich rockowych szarpidrutów. Tylko tyle i aż tyle.
kelnerka podająca świńskie mordy w galarecie 13.08.2020 (22:40:35)
 51  
Od programów religijnych to jest kościół i msza, a nie radio, czy telewizja. przykładem niech będzie marna obłuda siana przez toruńskie media. Polityka w mediach religijnych to brak szacunku dla wiernych i głównie dla Boga!
 61  
TOK FM na szóstym miejscu! Brawo! A radyjo konsekwentnie w dół.
 44  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Smutne to jest, że w społeczeństwie więcej jest głupków, niż ludzi myślących... Dlatego liderami słuchalności od co najmniej dwóch dekad są RMF FM i Radio Zet - rozgłośnie w zasadzie niewymagające myślenia, bo nienadające ambitniejszych treści. Rozgłośnie oparte na ubogiej playliście i graniu w koło Macieju tych samych "hiciorów". Od czasu do czasu odezwie się jakiś redaktor pleplający o d... maryni i tak to się kręci.

Polskie Radio z muzyką inną niż komercyjna sieczka, z audycjami autorskimi, relortażami, słuchowiskami, audycjami kulturalnymi interesuje coraz mniej ludzi. A gadanie o jakieś propagandzie to bzdura i żałosna próba usprawiedliwienia niesłuchania Polskiego Radia. Nie każdy jest na tyle samokrytyczny, żeby powiedzieć o sobie wprost: "Nie słucham Polskiego Radia, bo jestem głuptaśkiem i nie dojrzałem do jego poziomu, potrafię zachwycać aię tylko sieczką muzyczną w RMF". Natomiast każdy może powiedzieć:"Nie słucham PR, bo jest to propaganda".

Ludziom inteligentnym nie przeszkadza w Polskim Radiu uczciwe informowanie o sukcesach obecnego rządu i uczciwe obnażanie grzeszków opozycji. Mniej inteligentni nazywają takie uczciwe informacje propagandą... Ale to jest zwykła wymówka, żeby nie przyznawać się, że poziom programowy Polskiego Radia jest za wysoki dla ich rozumu...
 53