Łukasz Szewczyk28.08.2020 (17:43)8 komentarzy

Od września TVP Polonia w jakości HD

• Kierowany do rodaków rozsianych po całym świecie kanał TVP Polonia zmienia standard nadawania programu z jakości SD na HD.
Od września TVP Polonia w jakości HD
Program TVP Polonia w jakości HD będzie można odbierać od 1 września 2020 satelitarnie, natomiast operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych.
- Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy - zauważa Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Polonia to telewizja adresowana głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest niezmiennie tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą, podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury.

- Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD - mówi Magdalena Tadeusiak - Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

Obok filmów fabularnych, seriali, audycji rozrywkowych oraz informacyjnych, TVP Polonia oferuje widzom na świecie unikatowe produkcje, których nie znajdą na innych kanałach telewizyjnych. Są to programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata, reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia.

Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują też codzienną porcję wiadomości z kraju w języku polskim - program informacyjny "Polonia 24" oraz angielskim - "Focus on Poland".

Komentarze (1 - 8 z 8)

Wow, ta telewizja to wspomaganie z dzieciństwa (ferii i wakacji). Ale dawno jej już nie widziałem
 4  
Nie wiem po co nam w Polsce TVP Polonia która jest zbiorem programów z wszystkich anten TVP. Ten kanał powinien być wyłącznie nadawany satelitarnie i poza krajem. TVP Polonia dla polskiego widza mieszkającego w Polsce to śmieciowy kanał powtórkowy. Mało kto ogląda ten kanał a operatorom nakazuje się by ten kanał był w ofercie!!!
 4  
TVP POLONIA jest nadawana w przekazie satelitarnym niekodowany nikt nie zmusza nikogo do oglądania tego programu nie interesuje kogoś to się nie ogląda i nie zabiera głosu. Kanał TVP POLONIA nie znajduje się też na obowiązkowej liście "Must carry" więc nie ma możliwości zmusić operatora np. kablowego do jego nadawania.
 0  
pierwsze zdanie newsa pokazuje ze ten kanał nie powinien nadawać w Polsce i do tego powinien być kodowany
 0  
Super ale mogliby jeszcze TVP abc podnieść do jakości HD. Dzieciaki miałyby leszy obraz :-)
 1  
Rodzina z Kanady powiedziała mi, że wstyd w ogóle to coś włączać. Taka opinia TVP Polonii za granicą.
 8  
Ten kanał służyć może wyłącznie jako pas transmisyjny pisowskiej propagandy za granicami PL. Takie krwawe paski albo spasiona Danka H. jako symbol złodziejstwa rządzących.
Nawet w 8K transmisja nie pomoże, bo zaraza nie chce się roznieść poza kraik nad Wisłą. Tylko tutaj "ciemny lud kupuje" bajki żoliborskie.
 7  
CZY W HD CZY NIE TO SZKODA CZASU NA TEN KANAL, GDZIE LEJE SIE - PODOBNIE JAK W TVP INFO PISOWSKA PROPAGANDA
Arkadiusz Pieńkowski 2.09.2020 (22:58:12)
 0