Łukasz Szewczyk03.09.2020 (18:04)9 komentarzy

Zmiany w Grupie TVN Discovery. Odchodzi prezes TVN Piotr Korycki

• Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
• Z TVN odchodzi prezes Piotr Korycki, zastąpi go Katarzyna Kieli
Siedziba TVN Discovery Polska / Fot. TVN Discovery Polska
Siedziba TVN Discovery Polska / Fot. TVN Discovery Polska
Restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD.
- Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie - powiedziała Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca EMEA.

Konsolidacja w ramach makroregionów umożliwi znacznie sprawniejszy przepływ informacji w Discovery EMEA. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów pan-europejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek.

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Ze swojego stanowiska odejdzie też m.in. Piotr Korycki, Prezes TVN S.A. Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery EMEA, w ramach swojego stanowiska regionalnego będzie nadzorowała operacje w Polsce.

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN - powiedział Piotr Korycki, Prezes TVN S.A.

- Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - powiedziała Katarzyna Kieli.

Piotr Korycki / Fot. TVN
Piotr Korycki / Fot. TVN
Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W 2009 objął funkcję Dyrektora Finansowego, a w 2012 roku dołączył do zarządu spółki. W maju 2018 roku został Prezesem Zarządu TVN S.A. Przeprowadził firmę przez kolejne zmiany właścicielskie oraz uczestniczył we wszystkich istotnych transakcjach kapitałowych, w tym w zakończonym sukcesem debiucie giełdowym TVN. Piotr jest także jednym ze współtwórców TVN Media, domu mediowego odpowiedzialnego za przychody 50 kanałów telewizyjnych. Podczas pandemii sprawnie kierował firmą zapewniając jej niezakłóconą ciągłość operacyjną.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Gdzie można iść na protest w ramach wyrzucania dziennikarzy z TVN za brak wspólnej linii z zarządem stacji?!
 40  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Pewnie miał dość lizania tęczowej flagi i włażenia w d..ę LGBT
 40  
Gdzie można iść na protest w ramach wyrzucania dziennikarzy z TVN za brak wspólnej linii z zarządem stacji?!
Bielańska 12 Warszawa
 42  
Jeszcze wincyj złomowisk, lombardów i łowców złota
 8  
^ żartowniś, przecie to wina Tuska...
 6  
widać jedno że jak nie idzie to wina jest wiadomo kogo .ale przecież wina jest zarządu i prezesa . zacznij krytykę od siebie a potem szukaj u innych .
 2  
KIEDY DISCOVERY HISTORIA HD?
 7  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Plotkę słyszałem:
Pani redaktor Olejnik ma zostać pogodynką w TVP. Jako gwiazda ekranu, postawiła jednak warunek - bez względu na rzeczywistą sytuację pogodową, na 1 maja zapowiadać będzie słońce, a na 11 listopada ulewy.
 42  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Uciekają z tonącego okretu TVN !
Mają dość tej antypolskiej propagandy !
 39