Łukasz Szewczyk06.09.2020 (6:11)2 komentarze

Rusza 9 sezon "MasterChef" na antenie TVN w nowym i niespodziewanym wydaniu

• Na antenę TVN powraca program, w którym kucharze amatorzy zamieniają się w mistrzów gastronomii.
• Dla kogo kulinarne marzenia staną się rzeczywistością
Jurorzy programu "MasterChef"
W tym roku, po raz pierwszy w historii programu, castingi odbyły się drogą internetową. Spośród setek kandydatów widzowie wybrali trójkę faworytów, która znalazła się w finałowej stawce. Jednak tylko najlepsza czternastka otrzyma wymarzony fartuch MasterChefa.
Na kucharzy czekają liczne zadania, w których będą musieli wykazać się kreatywnością i wyczuciem smaku. Danie główne na jednej patelni, tradycyjny schabowy z ziemniakami i kapustą, wypieki śniadaniowe na słodko i słono czy też deser bez cukru to tylko niektóre z nowych konkurencji. Uczestnicy zmierzą się także ze znajomością upodobań jurorów, przygotowując potrawy inspirowane osobowością Magdy Gessler, Anny Starmach i Michela Morana.

Chrzest bojowy rozegra się z kolei podczas testu umiejętności. Jurorzy sprawdzą, jak zawodnicy radzą sobie z krojeniem cebuli, marchewki sposobem julienne, a także z przyrządzaniem ciasta na naleśniki. Liczyć się będzie jakość i ilość! W tegorocznej edycji pojawi się również najpopularniejsza "dwójka bez sternika", czyli Mariusz Komenda i Grzegorz Zawierucha. W Gródku nad Dunajcem zweryfikują, jak pretendenci do tytułu MasterChefa radzą sobie z grillowaniem.

Prawdziwą próbą okaże się test smaku, w którym do rozszyfrowania będą liczne produkty znajdujące się w gulaszu, bigosie i leczo. Następnie, w duchu filozofii zero waste, kucharze przygotują dania z resztek pozostałych z poprzedniego odcinka. Zawodnicy będą także musieli przyrządzić z jednego warzywa aż cztery potrawy - dwie na słodko i dwie na słono.

9. edycja programu to powrót również do konkurencji, która spędzała sen z powiek niejednemu uczestnikowi "MasterChefa Juniora". Czy dorośli sprostają wyzwaniu czekoladowej kuli?

Po raz pierwszy od dziewięciu lat kucharze zmierzą się ze sobą na Wawelu, gdzie oceni ich dziesięciu wybitnych szefów kuchni. W zupełnie nowym wydaniu rozstrzygnie się też tegoroczny półfinał programu. Uczestnicy poznają miejsca, w których powstaje nowoczesna polska kuchnia na najwyższym, światowym poziomie.

Zwycięzca otrzyma 100 tysięcy złotych, kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej i statuetkę 9. polskiego MasterChefa. Kto powtórzy sukces Grzegorza Zawieruchy i skradnie podniebienia jurorów?

Emisja premierowych odcinków 9 sezonu "MasterChef" w niedziele o godz. 20.00 (od 6 września 2020 roku) na antenie TVN.

Komentarze (1 - 2 z 2)

^ Gesslerowa to nic, jak ja otwieram lodowke, chlebak.., to widze Pinokia i jego podatki.
 3  
^ wchodzisz do łazienki a w PiSuarze yaro i spółka :D :D :D
 3