Łukasz Szewczyk13.09.2020 (12:41)4 komentarze

Premiera nowego serialu historycznego TVP1. "Ludzie i bogowie"

• Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję nowego serialu historycznego "Ludzie i bogowie"
• W obsadzie znaleźli się m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski i Katarzyna Dorosińska.
Nowy serial TVP. "Ludzie i bogowie"
"Ludzie i bogowie", serial w reżyserii Bodo Koxa, to porywająca opowieść o ludziach, którym historia kazała zmierzyć się z ciężarem podejmowania decyzji o życiu i śmierci innego człowieka. Serial ukazuje działania oddziału o kryptonimie "Pazur" działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej AK. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie "Wapiennik", który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu, zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami bojowymi, o których głośno było w okupowanej Warszawie.
Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: Leszek Zaręba, ps. "Onyks" (Jacek Knap) i Tadeusz Korzeniewski ps. "Dager" (Dawid Dziarkowski). Pierwszy z nich jest sumienny, opanowany, a w akcjach wykazuje się stuprocentową precyzją i skutecznością. Z każdym dniem jednak, ma coraz więcej wątpliwości dotyczących moralnego wymiaru swoich czynów. U drugiego, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach.

W serialu występują m.in: Maja Rybicka, Anna Mrozowska, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Edyta Olszówka, Dorota Landowska, Aleksandra Justa, Maciej Kosmala, Maciej Maciejewski, Piotr Bondyra, Jakub Kamieński.


Emisja premierowych odcinków serialu "Ludzie i bogowie" w niedziele o godz. 20.15 (od 13 września 2020 roku) na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Dajcie spokój tylko wojna wojna i jeszcze raz wojna, ile można...
 42  
"Czas honoru" podwyższył poprzeczkę mam tylko nadzieję że nie będzie to naiwna historyjka w stylu "Wojenne dziewczyny"
 42  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
To się nazywa misja TVP...
bardzo oryginalny nick 15.09.2020 (10:39:30)
 41  
Kolejna kupa pisowska dla niewykształconego, wiejskiego i starego elektoratu by powspominać wojnę.
Badania wskazują na słabą oglądalność na samym początku.
2 mld ukradzione z kieszeni podatnika wydane bez sensu.
Ale "ciemny lud to kupi" :D :D :D
 41