Łukasz Szewczyk16.09.2020 (17:34)5 komentarzy

Eurosport z wyłącznymi prawami do Ligi Mistrzów, Ligi Europy i mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych

• Eurosport pozyskał w Polsce wyłączne prawa do europejskich pucharów w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn: Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i Pucharu EHF, a także mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn.
• Prawa obowiązują do 2026 roku.
Piłka ręczna w Eurosport
- W Eurosporcie od lat pokazujemy najważniejsze imprezy w kilkudziesięciu dyscyplinach. Jestem bardzo szczęśliwa, mogąc ogłosić, że przez najbliższe sześć lat widzowie Eurosportu będą mogli oglądać piłkę ręczną na najwyższym poziomie, w tym mecze polskich klubów w europejskich pucharach oraz reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w mistrzostwach Europy. To znakomite uzupełnienie naszej bogatej oferty, która usatysfakcjonuje każdego miłośnika sportu. Piłka ręczna dołącza do sportów zimowych, na czele ze skokami narciarskimi, kolarstwa, wielkoszlemowego tenisa, snookera i igrzysk olimpijskich jako jeden z kluczowych sportów na antenach Eurosportu - podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN, Grupa Discovery

Eurosport pozyskał wyłączne prawa do transmitowania w Polsce rozgrywek kobiet i mężczyzn w europejskich pucharach w piłce ręcznej: Lidze Mistrzów, Lidze Europejskiej i Pucharze EHF. Stacja nabyła również wyłączne prawa do mistrzostw Europy kobiet w latach 2020, 2022, 2024 i 2026 oraz mistrzostw Europy mężczyzn w latach 2022, 2024 i 2026. Ofertę Eurosportu dla miłośników piłki ręcznej uzupełniają prawa do mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w 2021, 2023 i 2025 roku.
Najbliższe transmisje
Pierwszym meczem europejskich pucharów na antenie Eurosportu będzie wyjazdowe spotkanie Łomży Vive Kielce z SG Flensburg Handewitt w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, które rozpocznie się w środę (16 września 2020 roku) o godz. 20:45. Tydzień później mistrzowie Polski zmierzą się z MOL-Pick Szeged, a 1 października zagrają z Elverum Handball.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Wow, mocne wejście kanału w dobry sport!
 5  
Tylko że to powinno naziemnie lecieć proponuje METRO
 5  
Eurosport kupił LM piłkarzy ręcznych, Polsat Siatkarska, to może Canal+ kupi LM UEFA? dobrze by było...
 4  
Tylko że to powinno naziemnie lecieć proponuje METRO
a niby dlaczego powinno być za free - naziemnie ??
za darmo oglądasz Serie A, La Ligę czy F1 ? NIE, musisz zapłacić za Canal+ lub Eleven !!!
 6  
Sport poza polskimi reprezentacjami i Igrzyskami powinien być odpłatny na wolnym rynku.
 2