Łukasz Szewczyk23.09.2020 (7:20)brak komentarzy

Serialowe hity TVN Grupa Discovery dostępne na największych rynkach zagranicznych

• Walter Presents, popularny i wielokrotnie nagradzany portal streamingowy, podpisał trzyletnią umowę z TVN Grupa Discovery, w wyniku której topowe seriale nadawcy trafią na anglojęzyczne rynki.
• W 2021 roku widzowie w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii zobaczą "Chyłkę-Zaginięcie", Chyłkę-Kasację", "Odwróconych. Ojców i Córki" oraz "Szadź".
Serial "Odwróceni. Ojcowie i córki"
Idąc za międzynarodowym sukcesem, które odniosły głośne produkcje "Granica" oraz "Belfer", popularny portal VOD Walter Presents z chęcią promuje kolejne polskie seriale na zagranicznych rynkach. Z początkiem 2021 roku użytkownicy platformy będą mogli cieszyć się trzema wyjątkowymi produkcjami z oferty TVN Grupa Discovery. To aż 28 godzin nowego polskiego kontentu, który trafi do widzów z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii.
- Od początku istnienia Walter Presents jestem wielkim fanem i zagorzałym orędownikiem polskich seriali fabularnych, które mają niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny klimat. Brytyjska i międzynarodowa publiczność entuzjastycznie zareagowała na ostry i elegancki ton polskiej narracji i cieszę się, że teraz mogę przedstawić im trzy oszałamiająco mocne tytuły TVN, jednego z największych nadawców w Polsce oraz synonimem jakości i kreatywności - mówi Walter Iuzzolino, współzałożyciel oraz kurator Walter Presents.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Walter Presents. Polskie programy sprawdzają się na wielu międzynarodowych rynkach. Perspektywa zaprezentowania naszych najnowszych seriali zagranicznej publiczności jest bardzo ekscytująca! Dzięki wciągającym fabułom, silnym, szokującym i hipnotyzującym bohaterom, wielowymiarowym zagadkom kryminalnym, a także fantastycznej obsadzie aktorskiej nasze produkcje bez wątpienia podbiją serca nawet największych koneserów z USA, Wielkiej Brytania, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii - mówi Aneta Zaręba, Manager ds. sprzedaży formatów i programów, TVN Grupa Discovery.

Do międzynarodowej biblioteki dwa sezony serialu Player Original, "Chyłka-Zaginięcie" oraz "Chyłka - Kasacja" (The Disappearance), oba oparte na bestsellerowych opowieściach Remigiusza Mroza. W pierwszej części bezkompromisowa pani mecenas Joanna Chyłka podejmuje się obrony małżeństwa Szlezyngierów, którzy są głównymi podejrzanymi w sprawie zaginięcia ich 3-letniej córki Nikoli. Natomiast druga seria skupia się na sprawie Piotra Langera Juniora, który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo.

Kolejny tytuł to "Odwróceni. Ojcowie i córki" (The Sins of the Fathers), serial obyczajowo-kryminalny o byłym gangsterze i emerytowanym policjancie. Kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu, "Blacha" i komisarz Sikora muszą stawić czoła przeszłości, bo teraz walczą nie tylko o swoje życie, ale też córek.

Trzecia produkcja objęta umową to kolejny format Player Original. "Szadź" (Angel of Death) jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny?