Łukasz Szewczyk23.09.2020 (7:25)4 komentarze

Canal+ kręci nowy sezon "KRUK. Szepty słychać po zmroku" i wznawia "Klangor" (wideo)

• Canal+ rusza z produkcją kolejnego sezonu serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Wznawia też zdjęcia do "Klangoru". W głównych rolach Michał Żurawski i Arkadiusz Jakubik.
Premiera obydwu seriali, opartych na oryginalnych scenariuszach, planowana jest wiosną 2021.
"KRUK. Szepty słychać po zmroku" / Fot. Canal+
"KRUK. Szepty słychać po zmroku" / Fot. Canal+
Nad kontynuacją "KRUK. Szepty słychać po zmroku", kryminalnej historii o inspektorze z wydziału kryminalnego policji Adamie Kruku ponownie pracuje duet - scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza. Wiadomo jednak, że zdjęcia do produkcji zakończą się w połowie lutego 2021 roku, a będą realizowane między innymi na malowniczym Podlasiu.
- "KRUK. Szepty słychać po zmroku" był ogromnym sukcesem. Adam Kruk grany przez Michała Żurawskiego, stróż prawa zmagający się z demonami dzieciństwa, to postać złożona, niejednoznaczna, zapadająca w pamięć. Dla nas było tylko kwestią czasu, kiedy powróci na ekrany. Zależało nam, żeby mroczną fabułę drugiego sezonu realizować z tym samym zespołem twórców. To się szczęśliwie udało i dlatego jesteśmy pewni, że kolejna odsłona KRUKA będzie znakomitym rozwinięciem pierwszej serii. Scenariuszowo, aktorsko i realizacyjnie - mówi Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska.


W rolach głównych: Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak, Zbigniew Stryj. Autorami formatu są: Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Autorem zdjęć jest Witek Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Za scenografią serialu odpowiada Agata Stóżyńska, za kostiumy Ewa Różewska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

Arkadiusz Jakubik w nowym serialu Canal+ "Klangor" / Fot. Marcin Makowski
Arkadiusz Jakubik w nowym serialu Canal+ "Klangor" / Fot. Marcin Makowski
W październiku, po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią, wznawiane będą też zdjęcia na planie serialu "KLANGOR" z gwiazdorską obsadą. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Czerwińska i Maciej Musiał zagrają w nim po okiem reżysera Łukasza Kośmickiego.

Scenariusz produkcji, autorstwa Kacpra Wysockiego oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach pierwszej edycji CANAL+ SERIES LAB, cyklicznych warsztatów przeznaczonych dla twórców filmowych, scenarzystów i reżyserów. Tytułowy "KLANGOR" oznacza krzyk żurawi zwiastujący nadejście wiosny, symbol nadziei. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza.

Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik.

Producentem wykonawczym obydwu seriali jest Opus TV. Jego spółka-matka Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę", "Zimną wojnę", w koprodukcji z CANAL+.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Lepiej zaczęli by kręcić Mały Zgon
 6  
Pierwszy sezon całkiem spoko, oby drugi rownież taki był
 7  
Bardzo mnie cieszy info o drugim sezonie Kruka. Oby drugi sezon trzymał poziom i był przynajmniej tak dobry jak pierwszy.
 3  
Super! Bardzo się cieszę :-) Pierwszy sezon był idealny . Brawo Canal+ za dobrą decyzję . Trzeci sezon Belfra by się przydał bo po końcówce drugiego sezonu można by coś sensownego jeszcze spłodzić w trzecim .
 4