Łukasz Szewczyk23.09.2020 (21:56)2 komentarze

Polsat i Polsat Sport pokażą mecz o Superpuchar Europy

• Polsat i Polsat Sport na żywo pokażą mecz o Superpuchar Europy UEFA, w który w czwartek (24 września 2020 roku) odbędzie się w Budapeszcie.
• Konfrontacja triumfatorów Ligi Mistrzów i Ligi Europy symbolicznie wyznacza początek nowego sezonu międzynarodowych rozgrywek piłkarskich w Europie.
Super Cup
Mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Puchar Europy przyznany za triumf w Lidze Mistrzów to tegoroczny dorobek kapitana reprezentacji Polski w barwach Bayernu Monachium. W czwartek w Budapeszcie Bawarczycy zmierzą się z Sevillą, która latem po raz szósty sięgnęła po triumf w Lidze Europy.
Wstępem do czwartkowego meczu będzie specjalne studio, które w Polsacie Sport wystartuje o godzinie 18:00. Gośćmi Przemysława Iwańczyka będą były selekcjoner polskiej kadry - Jerzy Engel, emerytowany reprezentacyjny napastnik - Artur Wichniarek, koordynator piłkarskiej akademii Legii Warszawa - Piotr Urban oraz dziennikarz - Roman Kołtoń. W przedmeczowym studiu oprócz drobiazgowej analizy taktycznej i najświeższych doniesień medialnych pojawią się też łączenia reporterskie ze stadionu imienia Ferenca Puskasa. Od godziny 20:40 transmisja dostępna będzie także w otwartym Polsacie. Z Budapesztu spotkanie skomentuje Bożydar Iwanow. Transmisja będzie też dostępna w największej platformie rozrywki internetowej IPLA, w której największe polskie i europejskie gwiazdy piłki nożnej oglądać można w telewizorach ze Smart TV oraz na komputerach, smartfonach i tabletach.

Mecz o Superpuchar Europy UEFA rozgrywany jest niemal nieprzerwanie od 1973 roku. Na przestrzeni lat kilkukrotnie zmieniał się sposób doboru zespołów mierzących się o to trofeum, ale idea zawsze była taka sama: wyłonienie najlepszej klubowej drużyny piłkarskiej Starego Kontynentu. W obecnym kształcie rywalizacja toczy się od sezonu 2009/10, gdy Liga Europy zastąpiła Puchar UEFA. Zarówno Bayern Monachium jak i Sevilla FC tylko raz sięgały po Superpuchar Europy UEFA. Klubowi z Niemiec sztuka ta udała się w 2013, a ekipie z Hiszpanii w 2006 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Patrze na mecz w Netii na Polsacie i obraz masakra totalne mydlo pikseloza czy tam w netii nie widza slabej jakosci obrazu czy nie mozna poprawic streamingu na swiatlowodzie w netii za co ja place ze musze przelaczyc na naziemna telewizje cyfrowa gdzie obraz jest dobry i bez poslizgu jak w netii ?!?!
 8  
@dyfuzor w NETII to standard i norma że obraz jest niskiej jakości i opóźniony do NTC to jest unicastowy streaming a dodatkowo gdy dużo ludzi patrzy na dany kanał to spada jakość tego kanału . NETIA od lat nic nie robi aby to zmienić więc abonenci albo rezygnują z oferty telewizyjnej albo się przyzwyczajają do złej jakości . Co będzie za rok jak będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej ? dla fana piłki nożnej MASAKRA !
 8