Łukasz Szewczyk25.09.2020 (12:45)brak komentarzy

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze w Motowizji

• W niedzielę (27 września 2020 roku) na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się druga, finałowa runda tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze.
• Transmisję będzie można oglądać na antenie Motowizji.
Stanisław Burza
Żużel na długim torze różni się od typowej wersji speedwaya. Na torze jedzie jednocześnie pięciu (a nie czterech) zawodników, którzy do swojej dyspozycji mają większe i mocniejsze motocykle wyposażone w skrzynie biegów. Dzięki temu są one dużo szybsze i osiągają prędkości przekraczające 100 km/h.
- Transmisje 2. Ligi Żużlowej w Motowizji cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Nasza "nowa wizja żużla" przyciąga dziesiątki tysięcy widzów na każdy mecz. Obecność finału Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze wpisuje się w filozofię Motowizji. Szczególnie, że wśród startujących zawodników jest Polak - Stanisław Burza. Kibicuję naszemu rodakowi - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

W Rzeszowie zobaczymy 15 najlepszych żużlowców tej odmiany speedwaya. Z "dziką kartą" pojedzie Stanisław Burza, rywalizujący w barwach RzTŻ Rzeszów w 2. Lidze Żużlowej, której transmisję można od tego roku oglądać w Motowizji. Polak będzie rywalizował z rywalami z Finlandii, Francji, Danii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Szwecji.

Transmisja w niedzielę (27 września) od godziny 17.20 na antenie Motowizji,