Łukasz Szewczyk25.09.2020 (12:49)brak komentarzy

"Moda na Króla". Specjalny dokument o modzie lat 30. i kolekcji inspirowanej nowym serialem Canal+

•"Moda na KRÓLA" to czteroodcinkowa seria o stylu lat 30., czyli czasów serialowej superprodukcji "KRÓL". To także opowieść o czerpaniu inspiracji, projektowaniu, szyciu i prezentacji kolekcji mody answear.LAB KRÓL.
• Premiera w Canal+ Dokument
"Moda na Króla". Specjalny dokument o modzie lat 30. i kolekcji inspirowanej nowym serialem Canal+
Za dnia prostota, minimalizm i funkcjonalność, wieczorem podkreślona kobiecość i zjawiskowość rodem z Hollywood. Jaka była moda lat 30.? Zrodzona w dobie kryzysu, a więc skromniejsza niż w ubiegłej dekadzie i spełniająca zasady królującego modernizmu - stylu oddającego ducha epoki. Obecny nie tylko w modzie, ale też architekturze i wzornictwie doceniał prostotę i użytkowość. Ubrania stały się praktyczne i wygodne, choć nie pozbawione sex appealu. Mniej wystawne, ale tracące na elegancji. Przede wszystkim jednak moda z tamtych lat okazała się ponadczasowa. Stroje nadal zachwycają, inspirują i przyczyniają się do powstania nowych projektów, takich jak kolekcja answear.LAB KRÓL.
"Moda na KRÓLA" pokaże jaką rolę w kreowaniu trendów w latach 30. w całej Polsce odgrywała Warszawa. Wysłuchamy także opinii ekspertów - Jerzego S. Majewskiego, varsavianisty i historyka sztuki oraz Ady Fijał, aktorki i miłośniczki mody. Poznamy także Emilię Czartoryską, kostiumografkę serialu "KRÓL", dzięki czemu dowiemy się jak wyglądała praca nad kostiumami do nowej superprodukcji CANAL+. W tajemnicę pracy nad kolekcją answear.LAB KRÓL wprowadzi widzów jej autorka, Agnieszka Korsak-Pospiszyl. Wizja, projektowanie, szycie, prezentacja - modowa seria dokumentalna przedstawia etapy pracy nad kolekcją oraz proces jej powstawania.


Inspirowana klasyką, limitowana kolekcja answear.LAB KRÓL czerpie z estetyki serialowych kostiumów, ale także tworzy nową historię. Awangarda, prostota, wygoda, modernizm, sex appeal. Trendy z lat 30. XX w. zyskują w propozycjach marki nowy wymiar naznaczony przemianami w kulturze i społeczeństwie. Szlachetne tkaniny, jak jedwab, wełna i skóra w połączeniu z lyocelem oraz pozyskiwanym z powtórnego przetworzenia terylenem tworzą kolejny, poza fasonami, mocny punkt kolekcji. Znajdziemy w niej koszule i topy, skórzane marynarki i spódnice oraz klasyczne wełniane płaszcze. Wieczorowe i koktajlowe sukienki z efektownym drapowaniem, transparentnymi wstawkami czy frędzlami emanują uwodzicielskim wdziękiem i mrocznym romantyzmem. Całość uzupełniają stylowe akcesoria: rękawiczki, jedwabne apaszki oraz torebki. Większość z nich została uszyta w Polsce. W kolekcji znajdują się także męskie garnitury i płaszcze. Wszystkie elementy kolekcji są dostępne wyłącznie w sklepie internetowym answear.com.

Premiera "Mody na KRÓLA" w sobotę (26 września 2020 roku) na antenie Canal+ Dokument. Emisja wszystkich czterech odcinków od godziny 15.30.

Serię "Moda na KRÓLA" już wkrótce będzie można oglądać także w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez Internet