Łukasz Szewczyk27.09.2020 (18:50)4 komentarze

Alicja Tracz będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2020 (wideo)

• Finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior"
• Widzowie telewizyjnej Dwójki i jury zdecydowali, że Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji dziecięcej Eurowizji
Alicja Tracz
W finale programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior" wystąpiły trzy laureatki odcinków edycji specjalnej: Agata Serwin, Lena Marzec i Alicja Tracz. Podczas występów wokalistki wspierały gwiazdy, które gościnnie pojawiły się w studiu: Viki Gabor, Cleo oraz Dawid Kwiatkowski.
Każda z finalistek zaprezentowała dwie piosenki: jedną z odcinka w którym odniosła sukces oraz utwór przygotowany na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, którego Polska jest po raz kolejny gospodarzem.

Alicja Tracz ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów wykonaniem piosenki "Mam tę moc" oraz utworu przygotowanego na Eurowizję pt. "I`ll Be Standing" - jego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala "Gromee".


Eurowizja Junior 2020 to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci - reprezentanci różnych państw, należących do Europejskiej Unii Nadawców, prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. Po zeszłorocznej wygranej Viki Gabor, Polska ma szansę organizacji tego wydarzenia. W tym roku Eurowizja Junior ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbędzie się w specjalnej formule w Warszawie.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada 2020 roku.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Super Alu, tak trzymaj.
 2  
Wnuczka Tracza z Plebanii
 7  
Wnuczka Tracza z Plebanii
Przecież QrVizja nikogo spoza mafii by nie dopuściła, ale i tak wybór niezły
 2  
nie mieli kogoś lepszego, oj czarno to widze na eurowizji
 2