Łukasz Szewczyk01.10.2020 (10:51)5 komentarzy

Marcin Meller redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

• 16 listopada stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski obejmie Marcin Meller.
• Piotr Mieśnik, który przez ostatnie miesiące pełnił te obowiązki, zostanie zastępcą redaktora naczelnego.
Marcin Meller / Fot. materiały prasowe
Marcin Meller / Fot. materiały prasowe
Redaktorowi naczelnemu będzie podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty i kilkunastu innych serwisów należących do Wirtualnej Polski.
- Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej - mówi Marcin Meller, nowy redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

- Doświadczenie Marcina, jego reporterska pasja i publicystyczne zacięcie, pozwolą nam jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania odbiorców i dostarczać im jakościowe, różnorodne treści. W ten sposób chcemy nie tylko wzmocnić naszą pozycję lidera na rynku portali informacyjnych, ale także stać się najbardziej wiarygodnym medium w Polsce - mówi Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Od marca 2020 roku, po odejściu z funkcji redaktora naczelnego Tomasza Machały, obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik. 16 listopada obejmie on funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

- Bardzo dziękuję Piotrowi za jego zaangażowanie i kreatywność. Świetnie sobie radził w tym wyjątkowo trudnym okresie i bardzo się cieszę, że wspólnie z Marcinem Mellerem będzie nadal rozwijał serwisy Wirtualnej Polski - dodaje Joanna Pawlak.

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem "Polityki", opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show "Agent". Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji "Playboya". W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził Dzień Dobry TVN, a od 2009 roku jest gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista "Wprost", a od 2012 "Newsweeka". Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", a sam "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe", "Sprzedawcę arbuzów" i ostatnio "Nietoperza i suszone cytryny".

Komentarze (1 - 5 z 5)

Mniej tych nachalnych reklam na WP oraz przestańcie cały czas wymyślać "klikalne tytuły", które są nijak do treści artykułu.
 6  
To bardzo dobry transfer, bardzo dobrze prowadził swoje programy.
Reklamy muszą być, bo trzeba mieć dochód na działalność.
https://www.alejak.pl/
 9  
Równia pochyła.....
 4  
tylko nie on, fuj fuj
 0  
wp padnie, nie tędy droga....
 1