Łukasz Szewczyk09.10.2020 (8:35)10 komentarzy

Discovery Channel pokaże "Największe polskie katastrofy"

• Discovery Channel przyjrzy się dokładnie przebiegowi tych tragicznych zdarzeń, docierając do nowych dowodów, świadków i najnowszych opinii ekspertów
• Nowa seria "Największe polskie katastrofy"
"Największe polskie katastrofy"
Seria filmów dokumentalnych "Największe polskie katastrofy" to zbiór rzetelnych reportaży o przyczynach, ciągu zdarzeń oraz skutkach największych tragedii w powojennej Polsce. Twórcy programu - z pomocą uznanych ekspertów - odtwarzają przebieg nieszczęśliwych wydarzeń minuta po minucie. Docierają do niepublikowanych wcześniej, poruszających zeznań świadków, ratowników medycznych, lekarzy, a także osób, które o mały włos nie znalazły się na liście ofiar. Dokument uzupełniają unikalne, archiwalne zdjęcia i oryginalne nagłówki gazet z tamtych lat.
- Największe polskie katastrofy" to wyjątkowa seria. Każde z tych wydarzeń udokumentowaliśmy i przeanalizowaliśmy krok po kroku. Dotarliśmy do nieznanych wcześniej informacji, świadków i ekspertów. Niepublikowane wcześniej rozmowy z ratownikami, lekarzami, a także ocalałymi to wielka wartość tego dokumentu. To wszystko złożyło się na bardzo emocjonujące historie- mówi Przemysław Kwiatkowski, dyrektor programowy kanałów factual, TVN Grupa Discovery. - Premiera "Największych polskich katastrof" to także krok w stronę powrotu do korzeni stacji Discovery Channel. Kanał powstał z myślą o zaspokajaniu ludzkiej ciekawości i szukaniu odpowiedzi na to, co niewyjaśnione. W naszej ramówce będzie coraz więcej takich pozycji - dodaje Przemysław Kwiatkowski.

Pierwszy sezon "Największych polskich katastrof" składa się z sześciu odcinków, z których każdy poświęcony jest innemu zdarzeniu. Już 19 października widzowie poznają historię promu "Heweliusz", który 13 stycznia 1993 roku zatonął niedługo po wyjściu z portu Świnoujście. W tej katastrofie zginęło niemal 60 osób - członków załogi i pasażerów. Stacja pokaże też kulisy zawalenia się hali podczas katowickich targów w 2006 roku, pożaru rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy wypadku samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który rozbił się w 1987 r. w lesie kabackim. Do dziś wydarzenie to uznawane jest za najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego lotnictwa.

Premiera pierwszego odcinka "Największych polskich katastrof" w poniedziałek (19 października 2020 roku) o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Czekam na odcinek z zawaloną halą
 9  
A ja na samolocik:D :D :D
 6  
Największa katastrofa to powstanie filmu "Zenek"
 21  
Najtragiczniejszy wypadek jak dla mnie to ten z udziałem autobusu w Gdańsku Kokoszkach. To się w głowie nie mieści
 6  
swego czasu miałem katastrofe, gdy wywaliłem sie rowerem do rowu i mi sie flacha+ rozbiła
 4  
To bedzie o wygranej pisu w wyborach?
 4  
Suplement.
S01E11 Wybicie dinozaurów przez Kopacz.
 2  
Suplement.
S01E11 Wybicie dinozaurów przez Kopacz.
Ale jeden z kotem przeżył
 1  
A ja na samolocik:D :D :D
w którym lecieli ludzi niezwiązani z polityką, oraz posłowie dzisiejszej opozycji mentalna szmato..
 0  
Pierwszy sezon będzie o powstaniu PiS jako tragedii narodowej...
 1