Łukasz Szewczyk12.10.2020 (14:49)7 komentarzy

Premiera nowego serialu "Kasta" w TVP1

• Jedynka rozpoczyna emisję nowego serialu paradokumentalnego "Kasta"
• Produkcja opowiada historie ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.
Serial "Kasta" w TVP1
Kolejna z nowości tegorocznej jesiennej oferty programowej TVP1 dotyczy trudnego tematu "Kasty", czyli skomplikowanego układu pomiędzy sędziami, prokuratorami i biznesmenami, którego ofiarami są najczęściej zwykli ludzie. Każdy odcinek to jedna zamknięta historia skrzywdzonego człowieka, który walczy o sprawiedliwość. Ofiary systemu ze swoimi problemami zgłaszają się do kancelarii "Wolski i wspólnicy"  - to tam znajdują pomoc dzięki młodym i zaangażowanym prawnikom oraz ich współpracownikom.
Każdą ze spraw zajmuje się jedna z dwóch par adwokatów: Marta (Wiktoria Grabowska) i Filip (Andrzej Olszewski) lub Jan (Jakub Grzybek) i Lidia (Patrycja Kawecka). Ich zadaniem jest znalezienie dowodów pozwalających na rewizję procesu i podważenie poprzedniego "ustawionego" wyroku. W dochodzeniu do prawdy pomagają im detektyw Marek Maj (Piotr Makarski), informatyk Viki (Paweł Strumiński) i nieoceniona sprzątaczka -  pani Czesia (Dorota Wierzbicka Matarelli).


Emisja serialu "Kasta" od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (od 12 października 2020 roku) na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Największą kasta to działacze PiSu zatrudnieni w spółkach skarbu państwa.
 29  
Ojej, przecież sędziowie to elita naszego narodu... Nieskazitelni obrońcy uciśnionych, niczym moralna busola prowadzą nas maluczkich przez życie ;D. Najuczciwsi z najuczciwszych, czyści jak nietknięta dziewica.

Co ta zła TV chce od nich, jak żyć panie premierze Tusk, jak żyć ??;D
 1  
A to co nie można robić paradokumentalnych programów o błędach w wymiarze sprawiedliwości? A Tomek Komenda który odsiedział tyle lat w wyniku błedu i wielu innych? Czy można przemilczeć takie tragedie życiowe? Brawo za odwagę TVP! Oby więcej takich programów.
 4  
Bredny 12 - największa kasta to już była 8 lat to mafia PO , Nowak już siedzi z tej.kasty .
 5  
Będzie coś o pani Morawiec bo czekam na odcinki o tej krętaczce ...
 7  
Bredny 12 - największa kasta to już była 8 lat to mafia PO , Nowak już siedzi z tej.kasty .
najwieksza jest teraz po to bylo male miki. mafia pis przebila nawet pzprr... takiego zadłużenia nawet za gierka nie bylo
 1  
Przypomnij mi kto zasiadał w tych spółkach przed 2015r.
 1