Łukasz Szewczyk19.10.2020 (13:18)1 komentarz

Patrycjusz Wyżga w redakcji WP Wiadomości

• W listopadzie pracę w redakcji WP Wiadomości rozpocznie Patrycjusz Wyżga.
• Dziennikarz jest związany z mediami od dwudziestu lat, do Wirtualnej Polski przechodzi z radiowej Trójki. Będzie prowadził m.in. programy informacyjne i gospodarcze WP.
Patrycjusz Wyżga w redakcji WP Wiadomości
W WP Patrycjusz Wyżga zajmie się tworzeniem multimedialnych materiałów dziennikarskich i dołączy do prowadzących programy "Tłit", "Newsroom" oraz "Money. To się liczy". Będzie brał udział wydarzeniach Wirtualnej Polski oraz prowadził wewnętrzne warsztaty z wystąpień przed kamerą i pracy z głosem.
- Patrycjusz Wyżga łączy w sobie wartości, które cenimy w Wirtualnej Polsce: doświadczenie zawodowe, niesłabnącą ciekawość świata i chęć rozwijania się - mówi Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP. - Ten transfer to kontynuacja drogi, którą obraliśmy kilka miesięcy temu, polegającej na wzmacnianiu naszych redakcji najbardziej interesującymi nazwiskami. Wspomnę tu Mariusza Gierszewskiego i Wojciecha Wybranowskiego w WP Wiadomościach czy Piotra Koźmińskiego w WP SportowychFaktach - dodaje.

- Bardzo się cieszę, że wracam przed kamerę... I to do jakiej redakcji! WP jest liderem internetu w Polsce. Jestem zachwycony możliwością współpracy z ludźmi, którzy wyznaczają trendy w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku medialnego nad Wisłą. Jestem przekonany, że razem będziemy budować najnowocześniejsze media, które rzetelnym i ciekawym przekazem będą skutecznie zabiegać o uwagę odbiorców. Nie mogę się już doczekać tej przygody - mówi Patrycjusz Wyżga.

Patrycjusz Wyżga ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie dziennikarskie. Był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki". Wcześniej, przez prawie 11 lat, pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN24 Biznes i Świat. Jako reporter przygotowywał materiały o tematyce gospodarczej w TVN CNBC.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A później tvnbiś poszedł w niepamięć, powstała kolejna opozycyjna tuba propagandowa i się towarzystwo rozjechało...
 2