Łukasz Szewczyk22.10.2020 (10:35)13 komentarzy

Canal+ Polska wybiera się na giełdę. Do kupienia akcje należące do TVN i właściciela UPC

• Canal+ Polska planuje debiut na GPW
• Oferta publiczna obejmie akcje należące do TVN Media i Liberty Global
Platforma CANAL+
Spółka Canal+ Polska, dostawca płatnej telewizji z segmentu premium w Polsce, informuje o planach przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej. Canal+ Polska zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych Spółki do obrotu na rynku podstawowym GPW w Warszawie.
Jak poinformowano, oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje zwykłe spółki Canal+ Polska będące w posiadaniu mniejszych akcjonariuszy - TVN Media (właścicielem jest amerykański koncern Discovery) oraz spółki Liberty Global, właściciela m.in. UPC Polska. Mniejszościowy akcjonariusze zamierzają spieniężyć swoje dotychczasowe pakiety akcji i umożliwić spółce pozyskanie nowych długoterminowych inwestorów zarówno z Polski, jak i z innych krajów.

- Miło mi poinformować o naszych planach wprowadzenia akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta stanowić będzie okazję zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów do zainwestowania w CANAL+ Polska, spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium na polskim rynku. Spodziewamy się, że wraz z dalszym rozwojem polskiej gospodarki i rosnącym popytem na usługi rozrywkowe wśród gospodarstw domowych rosnąć będzie również zapotrzebowanie na usługi płatnej telewizji z segmentu premium. Jesteśmy szczególnie dobrze przygotowani do ich dostarczania dzięki atrakcyjnej treści programowej premium i dbałości o satysfakcję klientów. Uruchomienie usługi OTT (ang. over-the-top) w maju 2020 zapewnia atrakcyjną ścieżkę rozwoju CANAL+ Polska, umożliwiając pozyskiwanie nowych widzów i rozszerzenie oferty dla dotychczasowych klientów - mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu CANAL+ Polska.

- Uważamy, że Spółka może zaoferować inwestorom dużą zdolność do generowania znacznych przepływów pieniężnych i atrakcyjne możliwości rozwoju, co potwierdzają wyniki CANAL+ Polska: w latach 2017-2019 wzrost przychodów CAGR wyniósł 3,3%, a konwersja gotówki w 2019 roku sięgała 60,3%. O sile i odporności naszego modelu działania i pozycji jaką mamy wśród naszych abonentów świadczą wyniki wypracowane w I półroczu 2020, kiedy to wzrost organiczny przychodów wyniósł 2,8% rok do roku. Cieszymy się, że w kolejnym etapie naszego rozwoju będą mogli uczestniczyć nowi akcjonariusze - dodaje Sadowska.

Planowana transakcja będzie się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce, jak również z oferty na rzecz kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie środki pozyskane ze zbycia akcji stanowiących przedmiot oferty trafią do akcjonariuszy sprzedających. Zakłada się, że po przeprowadzeniu oferty spółkę, Groupe Canal+ i akcjonariuszy sprzedających obowiązywać będzie umowa ograniczająca możliwość zbywania papierów wartościowych (tzw. umowa lock-up) w odniesieniu do posiadanych przez nich akcji.

Zgodę na giełdowy debiut wydał przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Spółka czeka jeszcze na otrzymanie zgód od Komisji Nadzoru Finansowego.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Bardzo wątpliwe aby ktoś wchodził w tak wątpliwe przedsięwzięcie.Kolejny niewypał korporacji z przerośniętym do granic absurdu ego, żyjącej w alternatywnej rzeczywistości.
 18  
Znając życie udziałowcami staną się fundusze inwestycyjne, może SKY kupi udziały co byłoby ciekawym posunięciem. Pożyjemy, zobaczymy.
 6  
Już dawno powinni się pozbyć udziałów TVN i byłem Wizji. Może Orange by kupił? Albo indywidualni klienci
 5  
LIGE MISTRZÓW UEFA NIECH KUPIĄ LEPIEJ
 6  
LIGE MISTRZÓW UEFA NIECH KUPIĄ LEPIEJ
LM, LE oraz Bundesligę ;)
 3  
Niezła mizeria się szykuje na debiucie. W epoce netflixów i hbo kto rozsądny zainwestuje w 'przyszłościową' platformę canal+. Po szale allegro tutaj będzie totalna lipa.
 0  
Niezła mizeria się szykuje na debiucie. W epoce netflixów i hbo kto rozsądny zainwestuje w 'przyszłościową' platformę canal+. Po szale allegro tutaj będzie totalna lipa.
To fakt 8 miliardów zebranych, być może liczą na zewnętrzne zakupy, tak jak to było i będzie z Play. Fundusze inwestycyjne patrzą długoterminowo, wchodzą na 10 lat, więc różnie może być.
Jeśli C+ zdobędzie LM, LE, Bundesligę i nie podzieli się prawami to zrobi niezłe zamieszanie na rynku.
 1  
Niezła mizeria się szykuje na debiucie. W epoce netflixów i hbo kto rozsądny zainwestuje w 'przyszłościową' platformę canal+. Po szale allegro tutaj będzie totalna lipa.
Allegro wchodzi na giełdę w ostatniej chwili, bo podobno Amazon oficjalnie startuje w Polsce (otwiera sklep internetowy) tuż przed tegorocznym Black Friday (27 listopada). Podobnie z Canal+ Polska. Czują oddech serwisów VOD, więc rozpaczliwie chcą zebrać kasę z rynku od inwestorów.
 2  
Wszystko na to wskazuje ze to ostatni sezon kiedy to Elevan ma I lige hiszpańską i Bundesligę słoneczko zachodzi pomału :)
 0  
Przecoez z automatu każdy aukcjonariusz jest w plecy
 1