Łukasz Szewczyk22.10.2020 (16:22)8 komentarzy

Cykl "Barbara Włodarczyk zaprasza" w nowym kanale TVP Dokument

• W listopadzie 2020 roku wystartuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument.
• Na antenie m.in. program "Barbara Włodarczyk zaprasza" autorstwa cenionej dziennikarki i dokumentalistki.
Cykl "Barbara Włodarczyk zaprasza" w nowym kanale TVP Dokument
TVP Dokument będzie w całości dedykowany produkcjom dokumentalnym. Wtorkowe premiery filmów z tego gatunku poprzedzone będą specjalnym programem wprowadzającym w tematykę prezentowanych produkcji. Audycje poprowadzi Barbara Włodarczyk. W swoim programie "Barbara Włodarczyk zaprasza" prowadząca wraz z autorami i ekspertami postara się przybliżyć widzom szerszy kontekst społeczno-historyczny emitowanych filmów.
Do końca roku w TVP Dokument, w ramach studia, omówionych zostanie kilka filmów produkcji TVP m.in. "Czeska mitologia" w reżyserii Rafała Geremka, która jest próbą zmierzenia się z polskimi stereotypami na temat Czechów, "Estonia. Czekając na niedźwiedzia" w reżyserii Witolda Szabłowskiego przybliżająca temat Rosjan mieszkających w Estonii i najnowszy film Barbary Włodarczyk "Ukraiński sługa narodu?" o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego, komika, który został prezydentem Ukrainy.

- Chcemy zaoferować widzom, jak największe możliwości poznawania i rozumienia współczesnego świata, stąd nasza decyzja o wzmocnieniu emisji filmów current affairs właśnie tego typu programem wprowadzającym - komentuje Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument. - Jednocześnie Barbara Włodarczyk, prawdziwa legenda Telewizji Polskiej, na której programach i filmach całe pokolenia Polaków poznawało Europę Wschodnią, to dla nas gwarant wysokiej jakości rozmów na tematy związane z tematyką międzynarodową - dodaje.

- Filmy dokumentalne i reportaże to mój żywioł i moja miłość. Uważam, że na tle współczesnej tabloidyzacji i szumu informacyjnego błyszczą jak brylanty. Pozwalają zatrzymać się na chwilę w codziennej gonitwie i zobaczyć miejsca, do których większość z nas nie dotrze. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Zapraszam do TVP Dokument. Świat jest ciekawy! Pokażemy to. Opowiemy też o kulisach pracy autorów filmów dokumentalnych - mówi Barbara Włodarczyk.

Barbara Włodarczyk to wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reportażystka, która od 1985 roku jest związana zawodowo z Telewizją Polską. W latach 2004-2009 była korespondentką TVP w Moskwie. W ramach swojego autorskiego cyklu "Szerokie tory" zrealizowała ponad sto reportaży poświęconych sytuacji i życiu mieszkańców w krajach Europy Wschodniej. Cykl został nagrodzony m.in.: Grand Press i Gold Plaque na festiwalu programów telewizyjnych "The Chicago International Television Award"s w kategorii filmów dokumentalnych. Przeprowadziła wywiady ze znaczącymi politykami m.in. Michaiłem Gorbaczowem, Leonidem Kuczmą, Vaclavem Havlem i Vytautasem Landsbergisem. Napisała książkę - zbiór reportaży pt. "Nie ma jednej Rosji".

Pierwszy odcinek programu "Barbara Włodarczyk zaprasza" w niedzielę 22 listopada o godz. 12:00 w TVP Dokument, kolejne odcinki będą emitowane we wtorkowe wieczory.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Oby to nue byl kolejny kanal propagandy pisowskiej i ksztaltowania nowej historii wg zyczen prezesa pis.
 2  
Czy to będzie kolejny kanał dla boomerów? Jeśli tak to trzeba zlikwidować TVP Historię i połączyć TVP Kulturę z TVP Rozrywka. Albo wrzucać treści rozrywkowe na TVP HD
 6  
To oko w logo kanału bardziej nasuwa program Big Brother niż to, że miało by mieć coś wspólnego z dokumentami. Na stronie wirtualnemedia jest artykuł o tym kanale i zdjęcie studia to tylko brakuje takiego napisu właśnie w tym studiu i mogą robić reality show.
 4  
A kiedy Polonia 1 w 4K w UPC ?
 5  
Nie po to nakradli 2 mld z kieszeni podatników - żeby teraz nie uprawiać swojej chorej propagandy pisowskiej:D:D:D
Kolejny pas transmisyjny dla ich alternatywnej rzeczywistości.
Na początek jakiś cykl o heroicznej walce kaczki z komunizmem pod kołdrą u mamusi poproszę :D :D :D
 10  
Na pewno będzie to kanał misyjny, skierowany do widzów wymagających i inteligentnych. Czyli lewacy od razu odpadają z oglądania - i dobrze. Wystarczy, że mają swój TVN...
Antyfan rockowych szarpidrutów 23.10.2020 (18:45:23)
 11  
Na pewno będzie to kanał misyjny, skierowany do widzów wymagających i inteligentnych. Czyli lewacy od razu odpadają z oglądania - i dobrze. Wystarczy, że mają swój TVN...
Buc pisowski zajadły jak kaczka na kocie :D :D :D
 11  
Buc pisowski zajadły jak kaczka na kocie :D :D :D
stary pierdzielu, co ty bredzisz? ;D
 5