Łukasz Szewczyk23.10.2020 (20:51)2 komentarze

"Sztuka łączenia" Nowe pasmo didżejskie w radiowej Trójce

• Program 3 Polskiego Radia uruchamia regularne pasmo didżejskie.
• W "Sztuce łączenia" oprócz Michała Margańskiego, pomysłodawcy cyklu, swoje autorskie, czterogodzinne, nocne sety z muzyką klubową prezentować będą w weekendy najlepsi polscy i zagraniczni didżeje.
"Sztuka łączenia" Nowe pasmo didżejskie w radiowej Trójce
- To początek realizacji długofalowego, multimedialnego projektu. Planujemy łączenie premierowych, niepublikowanych nigdzie wcześniej setów didżejskich z wizualizacjami, transmisjami wideo, streamingiem i wyjściem w przestrzeń publiczną - wyjaśnia Michał Margański, kurator nowego pasma. Dziennikarz Trójki sam od lat jest cenionym DJ-em. - Kontakty, które zbierałem przez wiele lat w środowisku muzyki klubowej i elektronicznej, pozwoliły mi zainteresować tym pionierskim projektem wiele ważnych osób tej sceny. Pierwsi DJ-e przyjęli już zaproszenie do współtworzenia nowego pasma, z czego bardzo się cieszę i bardzo im dziękuję - mówi Michał Margański.
Dziennikarz muzyczny Trójki nie ukrywa, że czas pandemii mocno skomplikował przygotowanie tak specyficznego projektu, bo - przynajmniej w najbliższym czasie - didżejskie sety nagrywane będą w prywatnych studiach, a dopiero potem emitowane na antenie Trójki. Jednak jak uspokaja kurator "Sztuki łączenia" - każdy mikstejp, czyli autorski set, będzie miał swój podcast w możliwie najlepszej jakości dźwięku. - Polskie Radio dysponuje olbrzymią bazą techniczną, z czego bardzo chciałbym skorzystać - dodaje Michał Margański.

"Sztuka łączenia" wystartuje w nocy z piątku 23 października na sobotę 24 października - o godz. 22.00 i potrwa do 2.00. Kolejna w tym samym czasie z soboty na niedzielę. - W pierwszym wydaniu usłyszą Państwo muzyczną opowieść Burna Reynoldsa - DJ-a, diggera i kolekcjonera płyt działającego od drugiej połowy lat 90. Bartek jest członkiem słynnego kolektywu Soul Service. Z kolei dzień, a dokładnie noc później w Trójce zagra DJ BERT. Od lat działa on w wielu przedsięwzięciach. Wystarczy wymienić Last Robots, czy Holiday 80. Warto pamiętać, że Norbert Borzym jest również dziennikarzem muzycznym radiowej Czwórki - mówi Michał Margański.

Jak informuje pomysłodawca i opiekun cyklu, zaproszenie do grania muzyki klubowej dla słuchaczy Trójki przyjął również Piotr Bejnar - DJ i jeden z czołowych producentów w Polsce, założyciel wytwórni OTAKE. - Prowadzę również rozmowy z kilkoma innymi osobami i mam nadzieję, że ten krąg będzie się systematycznie poszerzał. Chciałbym połączyć w tych trudnych czasach wiele wrażliwości, charakterów i często różnych usposobień. Chcę połączyć ludzi muzyką, a ta będzie najwyższej próby, bo wytrawni didżeje to nie tylko osoby sprawnie miksujące nagrania, ale przede wszystkim kolekcjonerzy i przewodnicy w świecie nietuzinkowej muzyki - mówi o idei tego niezwykłego, ponadmuzycznego przedsięwzięcia jego kurator.

Komentarze (1 - 2 z 2)

obecnie w Trójce i innych kanałach Polskiego Radia pozostała jedna sztuka - sztuka dzielenia.
 4  
oni tak sie dzielą, że już żrą się między sobą ;D

spidersweb.pl/bizblog/radio-357-rns/

niezła beka.
 1