Łukasz Szewczyk17.11.2020 (15:32)brak komentarzy

Drugi sezon serialu "Mroczne materie" w HBO i HBO GO (wideo)

• Premiera drugiego sezonu serialu HBO "Mroczne materie"
• Jest to ekranizacja nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule.
• W rolach głównych występują w nim m.in. Ruth Wilson i Lin-Manuel Miranda.
"Mroczne materie 2"
"Mroczne materie" to serial HBO i BBC będący adaptacją wielokrotnie nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule, uważanej za współczesne arcydzieło gatunku fantasy. Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra - zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela - postanowiła podążyć za nim w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się przeszkody powodowane rozpoczynającą się właśnie wojną. W tym samym czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu.
W drugim sezonie w serialu ponownie występują: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas i Lin-Manuel Miranda. Do obsady w tym sezonie dołączyli: nominowany do Oscara Terence Stamp, Jade Anouka i Simone Kirby.

Mroczne materie produkuje Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO. Producentami wykonawczymi są: Jane Tranter, Dan McCulloch, Joel Collins i Julie Gardner z ramienia Bad Wolf; Philip Pullman, Jack Thorne, Tom Hooper, Otto Bathurst; Deborah Forte, Toby Emmerich i Carolyn Blackwood dla New Line Cinema oraz Ben Irving i Piers Wenger dla BBC One.
Dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu HBO "Mroczne materie" (His Dark Materials) są już dostępne od poniedziałku (17 listopada 2020 roku) w HBO GO. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzisiaj wieczorem o godzinie 20:10. Premiera kolejnych odcinków co tydzień, we wtorki.