Łukasz Szewczyk19.11.2020 (10:00)8 komentarzy

TVP Dokument HD i TVP Kultura HD na platformie Canal+

• Platforma Canal+ powiększyła ofertę telewizyjną o nowy kanał TVP Dokument HD
• Dodatkowo emisja kanału TVP Kultura została podniesiona do jakości HD
Platforma CANAL+
W czwartek (19 listopada 2020 roku) najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument został włączony do oferty satelitarnej Canal+ i jest dostępny dla wszystkich abonentów. Abonenci Platformy CANAL+ znajdą TVP Dokument w sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85.
- Kanały tematyczne oferujące wysokiej jakości treści dokumentalne z wielu różnych kategorii są często wybierane przez naszych abonentów, dlatego bardzo cieszymy się z tego, że kanał TVP Dokument trafi do naszej oferty już w dniu oficjalnego startu - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych. Zróżnicowana oferta programowa TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, dokumentalne, polityczne i kulturowe oraz klasyce polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

TVP Dokument to różne oblicza dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie - bo najważniejszy jest człowiek. Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowane do Oscara "Kraina miodu" (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanow) czy "Królik po berlińsku" (reż. Bartosz Konopka). Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Pierwszego dnia emisji kanału swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film "Efekt motylka" (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następnym przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu "Skandal. Ewenement Molesty" (reż. Bartosz Paduch) - dokumentu o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.

Dobrą wiadomością dla wszystkich abonentów satelitarnych jest również fakt, że TVP Kultura, od 19 listopada będzie emitowana w jakości HD. W ramówce kanału w listopadzie widzowie znajdą m.in. talent show "Wirtuozi V4+", w którym poszukiwane są młode talenty muzyki klasycznej, premierową emisję zrealizowanego na zamówienie TVP Kultura spektaklu Teatru Wierszalin "Dziady. Noc druga", a także cykl filmów Stanleya Kubricka w Czwartkowym klubie filmowym.

Komentarze (1 - 8 z 8)

A Cyfrowy Polsat jak zwykle zacofany i nie jest wstanie dodać kanały w dniu startu.
 7  
Cyfrowy Polsat negocjuje lepsze warunki :)
 5  
@bredny 12

Ja to w ogóle uważam, że wszystkie kanały telewizji publicznej powinny być USTAWOWO zapewnione w ofercie każdego operatora i dostępne od od najniższych pakietów, czyli dla wszystkich. Podoba się to operatorom czy nie, mają oferować wszystkie kanały TVP i bez dyskusji.

Dodatkowo wymusiłbym ustawowo kanały podstawowe publiczej, czyli TVP1 i TVP2, pod numerami 1 i 2 na liście kanałów w dekoderach, bo teraz nie wszędzie tak jest (na przykład w NC+ są aż pod numerami 11 i 12).
 1  
Solorz pojechał do Kaczyńskiego załatwiać lepsze warunki dla abonentów a za to będzie dalej wazeliniarzem pisu
 20  
łał w 2020 r. emisja w HD toż to szok.
 2  
Mediowiec owszem wszystko ładnie i pięknie, ale za to obowiązkowy abonament RTV.
 2  
Oglądałam wczoraj Hand Made na Tvp Dokument i tak się zastawiam dlaczego do tej pory taka stacja nie powstała? Tak mało się mówi o wielkich Polakach, potem jesteśmy tacy zakompleksieni.. ja wiem mamy JPII i Małysza, no ale :) Jest wiele więcej ludzi o których powinniśmy usłyszeć
 4  
A ja od 1 Listopada juz nie jestem w Canal+ i cieszy mnie to bo płaci sie duzo a i tak malo oglada.w Grudniu ide do cp z pakiem M i mi starczy
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 21.11.2020 (12:06:06)
 6