Łukasz Szewczyk19.11.2020 (10:09)1 komentarz

TVP Dokument w naziemnej telewizji cyfrowej testowo w standardzie DVB-T2/HEVC

• Telewizja Polska udostępnia nowy kanał TVP Dokument naziemnie w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC
Wystartował nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument. Jak zapowiada nadawca, kanał ten będzie pierwszym naziemnym kanałem tematycznym Telewizji Polskiej skupionym na tematyce dokumentalnej dostępnym w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim, jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka. - Powstanie TVP Dokument jest naturalnym krokiem w rozwoju oferty programowej Telewizji Polskiej. Od lat TVP jest bowiem największym producentem filmów dokumentalnych w kraju. W roku 2021 przewidujemy blisko 50 premier produkcji bądź koprodukcji. Oznacza to co najmniej jedną premierę dokumentalną tygodniowo - mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

Od samego początku nadawania kanał TVP Dokument jest dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Dodatkowo kanał TVP Dokument w jakości HD jest nadawany naziemnie w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC prowadzonych z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku.

- Telewizja Polska dąży zarówno do poprawy jakości nadawania swoich programów, jak również konsekwentnie rozwija i poszerza ofertę programową, czego wyrazem jest uruchomienie nowego kanału tematycznego TVP Dokument. Chcemy oferować treści najwyższej jakości, dla jak największego grona odbiorców, dlatego nowy kanał udostępnimy naziemnie w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC. Od początku testów obejmiemy zasięgiem nadawczym ok. 12 mln osób i sukcesywnie będziemy zwiększać ten zasięg aż do pokrycia terenu całego kraju - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Działa idealnie z nadajnika Kraków/Chorągwica :)
 0