Łukasz Szewczyk20.11.2020 (13:34)13 komentarzy

Tomasz Smokowski wraca do Canal+ Sport. Będzie komentował ligę francuską

• Kolejny transfer do sportowej redakcji Canal+
Tomasz Smokowski w "Misjii futbol"
Tomasz Smokowski powraca na antenę Canal+ Sport. Na razie współpraca będzie dotyczyła wyłącznie ligi francuskiej. Zanany dziennikarze na antenie Canal+ Sport będzie komentował jeden mecz każdej kolejki Ligue 1 Uber Eats. Debiut już w ten weekend - w niedzielę (22 listopada o godz. 16.55) Angers SCO - Olympique Lyon na antenie nSport+.
Przypomnijmy, że Tomasz Smokowski z Canal+ był związany od samego początku nadawania stacji, czyli od 1995 roku. Odszedł z Canal+ w 2017 roku. Od września 2018 do stycznia 2020 roku był komentatorem Polsatu Sport. Od marca 2020 roku tworzy internetowy Kanał Sportowy.

Jak już informowaliśmy, Eleven Sports (główny nabywca praw od beIN MEDIA GROUP) i CANAL+ (na zasadzie sublicencji) pozyskały prawa do transmisji wszystkich meczów francuskiej Ligue 1 Uber Eats w sezonach 2020/21 - 2023/24.Umowa na sublicencję zawarta między stacjami telewizyjnymi zezwala na równoległą transmisję wszystkich meczów. Oznacza to, że nadawcy będą mogli swobodnie wybierać, które ze spotkań pokażą swoim widzom.

Inauguracja rozgrywek na antenach Platformy Canal+ już w w ten weekend. W piątek (20 listopada): Stade Rennais - Girondins Bordeaux (godz. 18.55, Canal+ Sport 2) oraz AS Monaco - Paris SG (godz. 20.55, Canal+ Sport 2). W niedzielę (22 listopada): FC Nantes - FC Metz (godz. 12.55, Canal+ telewizja przez internet), Angers SCO - Olympique Lyon (godz. 16.55, nSport+) oraz LOSC Lille - FC Lorient, (godz. 20.55, Canal+ Sport 2).

Komentarze (1 - 10 z 13)

Ale super. Nie ujmując nic Panom Krzysztofowi Marciniakowi i Rafałowi Dębińskiemu, których również cenie, jeden z najlepszych komentatorów od ligi francuskiej, ale fajnie, że wraca. Super wiadomość.
 18  
Lubiłem go, ale po tym ze lata po stacjach zachowuje się jak K.... Lepiej żeby już nie wracał,jak trwoga to do canal+
 4  
Lubiłem go, ale po tym ze lata po stacjach zachowuje się jak K.... Lepiej żeby już nie wracał,jak trwoga to do canal+
To raczej Canal+ zadzwoniło do Smoka a nie odwrotnie. Tym bardziej, że Smoku nie bedzie prawcownikiem Canal+ a jedynie będzie WSPÓŁPRACOWAŁ - komentował jeden mecz jako współpracownik zewnętrzny. Więc nie o kasę tu chodzi :)
 3  
Brawo SUPER!
 16  
Jeszcze nie wróci LM i LE tam gdzie jej miejsce czyli Platforma C+ i będzie miodzio
 17  
Angers - Lyon - mecz przełożony
 1  
No proszę, zrozumiał swój błąd i wrócił. Ale i tak miło go znowu widzieć w Canal+.
 1  
Nauczcie się czytać, Smokowski nie wraca na stałe i nie będzie zakontraktowany tylko wzorem Borka będzie komentować jeden mecz w tygodniu. Tak jak Borek Bundesligę, tak Smoku mecze Ligue 1
 4  
W artykule jest napisane==== Na razie współpraca będzie dotyczyła wyłącznie ligi francuskiej. =====Więc może są plany na coś więcej w C+
 11