Łukasz Szewczyk25.11.2020 (23:59)5 komentarzy

Judyta Watoła i Wojciech Czuchnowski z Nagrodą Woyciechowskiego 2020 (wideo)

• Judyta Watoła i Wojciech Czuchnowski, dziennikarze Gazety Wyborczej, zostali laureatami prestiżowej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2020
Watoła i Czuchnowski z Nagrodą Woyciechowskiego 2020
W tym roku gala wręczenia nagrody, co roku będąca świętem polskiego dziennikarstwa, odbyła się w reżimie sanitarnym, bez udziału gości. Uroczystość można było śledzić wyłącznie online, a nominowani łączyli się za pomocą komunikatorów internetowych. Laureatami 16. edycji tego prestiżowego konkursu dziennikarskiego zostali Judyta Watoła i Wojciech Czuchnowski za cykl artykułów ujawniających rażące nieprawidłowości przy zakupie maseczek i respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia, które były publikowane między majem a lipcem 2020 roku na łamach "Gazety Wyborczej".

Tradycyjnie Kapituła przyznała również dwa honorowe wyróżnienia. Otrzymali je Zbigniew Nosowski za artykuły "Jak to się robiło w diecezji kaliskiej" z 4 czerwca i 22 czerwca 2020 opublikowane w serwisie Więź.pl, ujawniające tuszowanie kolejnych skandali seksualnych, do których dochodziło w diecezji zarządzanej przez biskupa Edwarda Janiaka, oraz Janusz Schwertner za reportaż "Miłość w czasach zarazy", który ukazał się 3 lutego 2020 roku w Onecie - wstrząsający obraz upadku polskiej psychiatrii dziecięcej.

Zwycięzcy, oprócz honorowej statuetki, otrzymali nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł netto.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego znaleźli się: Alicja Kos i Wojciech Cieśla (2005); Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006); Adam Wajrak (2007); Ewa Stankiewicz i Anna Ferens (2008); Ewa Ewart (2009); Paweł Reszka i Michał Majewski (2010); Andrzej Poczobut (2011); Wawrzyniec Smoczyński (2012); Mariusz Szczygieł (2013); Grzegorz Sroczyński (2014); Bianka Mikołajewska (2015); Małgorzata Zubik i Iwona Szpala (2016); Wojciech Bojanowski (2017); Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski (2018); Marek i Tomasz Sekielscy (2019). W 2010 roku przyznano również Nagrodę Specjalną Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego "Dziennikarz XX-lecia", która trafiła w ręce Jerzego Baczyńskiego - redaktora naczelnego tygodnika "Polityka", a w 2019 wręczono trzy równorzędne Nagrody Specjalne "Dziennikarz Dekady", które otrzymali: Bianka Mikołajewska, Adam Pieczyński oraz Paweł Reszka.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Swoi swoim... gratulki!
 8  
Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest konkursem dziennikarskim ergo żaden funkcjonariusz pisi nie spełnia bazowego warunku.
Nie wspominając nawet o poziomie ich "wybroczyn" na kanalikach typu: wscieku.pl, wszambie.pl itp. śmieciach :D :D :D
 1  
żaden funkcjonariusz pisi nie spełnia bazowego warunku.
Nie wspominając nawet o poziomie ich "wybroczyn" na kanalikach typu: wscieku.pl, wszambie.pl itp. śmieciach :D :D :D
Ty bydło lewackie!!!
Gardzę tobą!!!
Nawet w tym artykule musiałeś się wysrać i obrazić inteligencję zwolenników PiS... Żal.pl i trzy metry mułu!!!

KURTYNA!
 3  
^ ty wyżej radomska kurtyna-
jak ty sie odnosisz do swoich adwersarzy!? Wy pisiate mózgi bez oleju omega3/6 myslicie że wszystkie rozumy pozjadaliście!
A kobiety traktujecie jak śmieci, do kuchni sprzątania i rodzenia dzieci.
Zapieracie sie w sprawie aborcji, mówicie że jajko z plemnikiem to już człowiek a gdy kobieta poroni to nie urządzacie żadnych pogrzebów, wy fałszywi krętacze!
 2  
Poprawność POlityczna wzorowa. Lewaki lewaka.
 1