Łukasz Szewczyk01.12.2020 (10:51)10 komentarzy

TVN i Emitel z nową umową na emisję programów naziemnej telewizji cyfrowej

• TVN Si Emitel zawarły umowę na dystrybucję programów nadawcy na multipleksie drugim (MUX-2) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
• Umowa obejmuje realizację usługi emisji programów telewizyjnych, ale także zmianę standardu nadawania i kodowania w ramach procesu refarmingu pasma 700MHz.
• Umowa została zawarta na okres 10 lat i obejmuje emisję programów TVN oraz TVN7.
Więcej TVN
Zawarta przez spółki umowa dotyczy nadawania dwóch programów TVN S.A. na MUX-2 i uwzględnia przeprowadzenie koniecznych zmian kanałowych oraz standardu nadawania i kodowania na DVB-T2/HEVC, które mają nastąpić w 2022 roku. Podpisanie nowej umowy oznacza kontynuację współpracy między TVN S.A. i Emitel. Poprzednia umowa obowiązywała od 2010 roku i dotyczyła emisji sygnału drugiego multipleksu. Dzięki współpracy z Emitel nadawca zmienił standard nadawania z analogowego na cyfrowy i powiększył zasięg emisji tych dwóch programów TVN w Polsce.
- 10 lat temu zrealizowaliśmy bardzo istotny z punktu widzenia rynku telewizyjnego projekt migracji z nadawania analogowego na cyfrowe. Każdego dnia, w trybie 24/7, bez względu na warunki pogodowe, nasi specjaliści dbają o zapewnienie ciągłości emisji, dzięki czemu miliony widzów mogą cieszyć się odbiorem popularnych programów TVN Grupa Discovery. Przed nami kolejne wyzwanie związane ze zmianami kanałowymi na terenie całej Polski i przełączeniem emisji na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC. Projekt jest bardzo złożony i wymaga przebudowy prawie całej sieci nadawczej w bardzo ambitnym harmonogramie. Cieszę się, że TVN Grupa Discovery powierzyła nam realizację tego projektu. Kontynuacja współpracy w zakresie emisji programów na multipleksie drugim była dla nas niezmiernie ważna - powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.

Naziemna Telewizja Cyfrowa jest bardzo popularną platformą odbioru telewizji w Polsce, a widzowie mogą odbierać 29 darmowych programów. Telewizja naziemna, w całej Europie, wykorzystywała do tej pory do nadawania naziemnego częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz. Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej wszystkie kraje członkowskie muszą zwolnić pasmo 700 MHz na potrzeby budowy sieci 5G przez operatorów komórkowych. Oznacza to konieczność przebudowy sieci nadawczej i przeniesienia emisji programów telewizji naziemnej w Polsce na inne częstotliwości niż obecnie używane. W Polsce, decyzją regulatorów rynku, projekt został zaplanowany na kilka etapów i zakończy się w czerwcu 2022 roku. Wówczas nastąpi przełączenie standardu nadawania na DVB-T2 /HEVC. W porównaniu z obecnie funkcjonującym standardem (DVB-T/MPEG-4), DVB-T2/HEVC pozwala efektywniej wykorzystać częstotliwości i znacząco podnieść jakość nadawania kanałów telewizji naziemnej.

Komentarze (1 - 10 z 10)

w nowym standardzie dvb-t2 będzie więcej miejsca, grupa TVN mogłaby uruchomić swój program informacyjny.
pomogę policji, pobiję się sama 1.12.2020 (11:17:54)
 4  
w nowym standardzie dvb-t2 będzie więcej miejsca, grupa TVN mogłaby uruchomić swój program informacyjny.
Dokładnie, jestem za tym aby naziemnie był nadawany TVN24.
 6  
Dokładnie, jestem za tym aby naziemnie był nadawany TVN24.
Ale byłby nokaut dla pisowskiego przekazu z krwawymi paskami :D :D :D
 9  

Ale byłby nokaut dla pisowskiego przekazu z krwawymi paskami :D :D :D
Napisało lewackie bydło z trzema świńskimi mordami...
hejdghsjsdhfhdjdjhdhshoshaf 1.12.2020 (14:15:24)
 29  
Również bym chciał TVN 24, Polsat news w naziemnej telewizji cyfrowej dostępnej dla całego kraju.
 8  
Napisało lewackie bydło z trzema świńskimi mordami...
Dlaczego na media2 toleruje się takie komentarze ? od pewnego czasu komentarze pod artykułami zalewają komentarze ultrasów, których jedynym celem jest obrażanie jednej strony politycznej.
 4  
jeszcze fajnie by było że byście przeszli na HD
 2  
ty oglądaj propagandową bo zmieni się władza i zostanie tylko trwam
 3  
Raczej bym nie liczył na TVN 24 na multipleksie raz że sporo kosztuje koncesja, dwa odpływ widzów od operatorów Tvk i Platform cyfrowych z których nie zła kasa wpływa i obecna krrit niezbyt przychylna dawać koncesję stacji której pis nie lubi.
 1  
Dokładnie, jestem za tym aby naziemnie był nadawany TVN24.
Marne szanse- za prawdę i całą prawdę trzeba płacić- niestety, ale darmowy Polsat News gdy zrobił się za friko znacznie opuścił swoją prawdomówność, na pewno nie kłamią, ale prawda jest mocno zawoalowana


ty oglądaj propagandową bo zmieni się władza i zostanie tylko trwam
A co do tego to mam wątpliwości czy ta kato-bolszewicka szczujnia po zmianie pociągnie dłużej niż rok :)
 0