Łukasz Szewczyk03.12.2020 (13:26)1 komentarz

W święta premiera serialu "Osiecka" w TVP1. Jest już zwiastun (wideo)

• Nowy serial Telewizji Polskiej "Osiecka". W role wybitnej artystki wcielą się dwie aktorki - Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.
• Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w świątecznym okresie na antenie TVP1
W święta premiera serialu "Osiecka" w TVP1. Jest już zwiastun (wideo)
"Osiecka" to fascynująca biografia artystki - jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte.
Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. Serial wyreżyserowali: Robert Gliński i Michał Rosa.

W nowej produkcji TVP przedstawiono kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni kilku dekad. Na ekranie, obok wcielających się w role Agnieszki Osieckiej Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej, pojawią się popularni aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Matkę Agnieszki Osieckiej zagra Maria Pakulnis, w roli Wiktora, ojca Agnieszki Osieckiej, widzowie zobaczą Jana Frycza, a w roli jego kochanki Józefiny zaprezentuje się Wiktoria Gorodeckaja. Jędrzej Hycnar wcieli się w rolę Marka Hłaski, a Grzegorz Małecki zagra Jeremiego Przyborę.


W pozostałych rolach pojawią się: Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Mariusz Kiljan (Jerzy Wasowski), Piotr Żurawski (Daniel Passent) oraz Aleksandra Pisula (Olga Lipińska), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Barbara Garstka (Elżbieta Czyżewska) i Paulina Walendziak (Krystyna Sienkiewicz).

Zdjęcia realizowane były w Warszawie, ale także na Mazurach, w Krakowie, w Trójmieście, w Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Opolu, oraz Zakopanem.

Premiera trzech pierwszych odcinków serialu "Osiecka" 25, 26 i 27 grudnia 2020 roku o godzinie 20.15 na antenie TVP1. Emisja kolejnych odcinków w niedziele o godz. 21.15.

Komentarze (1 - 1 z 1)

pewnie znowu nazistowska tv przekłamie prawdę o życiu tej WIELKIEJ KOBIETY
 1