Łukasz Szewczyk09.12.2020 (10:53)8 komentarzy

Onet pokaże nowy film dokumentalny Tomasza Sekielskiego "Rok we mgle"

• W czwartek (10 grudnia 2020 roku) na Onet.pl będzie można obejrzeć film dokumentalny autorstwa Tomasza Sekielskiego - "Rok we mgle".
• Film pokazuje zarządzanie pandemią w Polsce i jest podsumowaniem działań podjętych w ciągu minionego roku.
"Rok we mgle". Nowy film Tomasza Sekielskiego
"Rok we mgle" Tomasza Sekielskiego jest przejmującą historią opowiadaną przez dziennikarzy Onetu, którzy w ciągu roku codziennie relacjonowali przebieg epidemii oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz. Głos w sprawie zabiera także ekspert, wirusolog. W filmie występują: Agnieszka Sztyler-Turovsky, Edyta Żemła, Karol Kosiorowski, Andrzej Stankiewicz, Marcin Wyrwał oraz dr Tomasz Dzieciątkowski.
- Trudno znaleźć w Polsce lepszego reżysera filmów dokumentalnych, który opisałby rok życia z epidemią. Tomek Sekielski zrobił to brawurowo. To jest bardzo mocny film, zostanie z widzami na bardzo długo - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

53-minutowy dokument "Rok we mgle" pokazuje rok epidemii, która zmieniła świat i wywróciła nasze życie do góry nogami. Zaczęło się w chińskim Wuhan, gdzie 10 grudnia zdiagnozowano tzw. pacjenta zero. Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią. W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało. "Rok we mgle" to podsumowanie tego, jak Polska walczyła i walczy z pandemią koronawirusa.

Komentarze (1 - 8 z 8)

super, popieram, trzeba patrzeć na ręce temu antypolskiemu rządowi, który traktuje Polaków jak idiotów.
czekam też na film o tym toruńskim czymś co siebie nazywa Ojcem i szkodzi kościołowi w Polsce.
 9  
@orgia+
wstawaj zesrałeś się D:D:D
 0  
^ nie jesteś tałi, tylko radomski dmuchawiec
 2  
ja czekam na film o powstaniu tvnu, ale z tego co wiem o sobie nie kręcą ;D
 3  
@orgia+
wstawaj zesrałeś się D:D:D
jeśli podrabiasz mój nick, to zrób to solidnie
żeby nie umieć zrobić poprawnie emotki, to trzeba mieć IQ pisowca :D :D :D
 5  
Wstałem,bo się zesrałem :D :D :D
 2  
"Rok we mgle".Film pokazuje zarządzanie pandemią w Polsce i jest podsumowaniem działań podjętych w ciągu minionego roku" ..... tyle, że stan epidemiczny (i różne obostrzenia z tym związane) zaczęły się w Polsce od 14 marca. Czyli 9 miesięcy temu. Tytuł filmu nieadekwatny do zawartości.
 2  
Kolejny chłam
 7