Łukasz Szewczyk11.12.2020 (19:01)brak komentarzy

Ewenement Molesty, "Tony Halik", seriale kostiumowe - premierowy grudzień w TVP VOD

• Premierowy grudzień w TVP VOD
• Wśród propozycji m.in. opowieść o podróżniczej pasji Tony`ego Halika, historia pierwszych sukcesów fenomenalnej grupy Mistic Molesta, seriale kostiumowe
"Saga rodu Forsyte`ów" / Fot. TVP
"Saga rodu Forsyte`ów" / Fot. TVP
Pakiet grudniowych premier platformy TVP VOD otwiera "Tony Halik". Podróżnik, dziennikarz, filmowiec, marzyciel i wieczny chłopiec, obywatel świata, współpracownik magazynu "Life" i amerykańskiej telewizji NBC, z opinią "nieustraszonego człowieka do zadań specjalnych" - Tony Halik był zawsze tam, gdzie się coś działo, a jego programy stanowiły dla milionów Polaków często "jedyne okno na świat". Dokument przybliża nieprawdopodobne wręcz losy podróżnika, oparty jest na niepublikowanych nagraniach archiwalnych oraz na wywiadzie-rzece z jego synem.
Kolejna propozycja to obraz Bartosza Paducha, który zainteresuje nie tylko dzisiejsze pokolenie 40-tków, którzy teksty ze "Skandalu" - debiutanckiej płyty Mistic Molesta - znali na pamięć. Autor na przykładzie historii grupy ukazuje także szerszy kontekst kulturowo-społeczny Polski lat 90. i genezę polskiego hip-hopu. W "Skandalu. Ewenemencie Molesty" bezcenne archiwalne zdjęcia, amatorskie i telewizyjne nagrania przeplatają się ze wspomnieniami członków grupy, przedstawicieli śmietanki polskiej sceny rapowej, dziennikarzy, a także relacjami rodziny i przyjaciół zespołu. Niebagatelną rolę odgrywa klimat koncertów i fotogeniczny obraz ówczesnej Polski.

Wielbicieli formatów kostiumowych nie zawiedzie "Saga rodu Forsyte`ów", adaptacja trylogii Johna Galsworthy'ego. To wizualnie wysmakowana opowieść o losach trzech pokoleń bogatej i szanowanej rodziny w wiktoriańskiej Anglii. Kreacja Damiana Lewisa jest prawdziwą ucztą dla oka - jako nieszczęśliwy, niespełniony w małżeństwie Soames Forsyte stworzył przejmującą postać, która mimo odrażającej odsłony budzi także współczucie i zrozumienie.

Z kolei "Medyceusze: władcy Florencji" to urzekająca kostiumami i pełnym przepychu klimatem opowieść o słynnym i potężnym rodzie Medyceuszy. Obserwujemy przejęcie władzy po Giovannim Medyceuszu przez Kosmę, który zainteresowany rozwojem sztuki i podróżami, trwoni na te zachcianki większość majątku. Spiski, polityka i romanse czynią z tego serialu ekscytującą rozrywkę.

Natomiast "Bankowa gra" to osadzony we współczesnych realiach błyskotliwy serial przybliżający tematykę bankowo-finansową. Śledzimy perypetie młodej profesjonalistki zatrudnionej w sektorze bankowym, która bez przerwy goni za sukcesem. Prestiżowa posada we Frankfurcie, współpraca z wpływowym finansistą przynosi satysfakcję, ale ma wysoką cenę...