Łukasz Szewczyk17.12.2020 (11:13)brak komentarzy

Poezja Mickiewicza i proza Norwida w Radiu TOK FM

• Radio TOK FM włącza się do obchodów tegorocznych "Urodzin Mickiewicza" i jednocześnie 200-lecia powstania "Ody do młodości".
• W weekend (19 i 20 grudnia 2020 roku) stacja przedstawi na swojej antenie utwory poety wraz z prozą Cypriana Kamila Norwida, którego 200. rocznica urodzin przypada w 2021 r.
Poezja Mickiewicza i proza Norwida w Radiu TOK FM
"Urodziny Mickiewicza" organizowane przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie to coroczne święto poezji. Jego stałym punktem jest występ warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W pierwszym roku festiwalu profesorowie i studenci Akademii przedstawiali "Sonety Krymskie", w drugim - wybór "Ballad i Romansów". W tym roku, oprócz kilku wierszy Mickiewicza, zaprezentują też poezję i prozę gościa specjalnego obchodów - Cypriana Kamila Norwida, który w 2021 roku skończyłby 200 lat.
Muzeum Literatury zaprosiło w tym roku do współpracy Radio TOK FM, które w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia po godzinie 20.00 zaprezentuje na swojej antenie specjalne materiały. Będą to dwa 50-minutowe czytania twórczości Mickiewicza i Norwida w wykonaniu rektora Akademii Teatralnej prof. Wojciecha Malajkata, opiekunki III roku prof. Olgi Sawickiej i czworga studentów: Magdaleny Kekenmeister, Kamili Najduk, Jakuba Pruskiego i Pawła Wierzbickiego.

Tegoroczne "Urodziny Mickiewicza" rozpocznie studenckie czytanie "Ody do młodości" - na siedem dni przed 200. rocznicą jej powstania. Studenci Akademii Teatralnej przygotowywali swoje interpretacje pod opieką artystyczną prof. Olgi Sawickiej.

Od 24 grudnia 2020 rokunagrań prezentowanych w Radiu TOK FM oraz materiałów dodatkowych będzie można słuchać również na stronie internetowej muzeumliteratury.pl