Łukasz Szewczyk17.12.2020 (12:08)brak komentarzy

Turniej Czterech Skoczni, sporty zimowe, mecze Pucharu Niemiec, snooker - styczeń w Eurosport

• Wydarzenia stycznia na antenach Eurosport
Turniej Czterech Skoczni, sporty zimowe, mecze Pucharu Niemiec, snooker - styczeń w Eurosport
Najbardziej prestiżowy turniej w cyklu Pucharu Świata jak zawsze rozegrany zostanie na przełomie roku. Przed rokiem Turniej Czterech Skoczni w fantastycznym stylu wygrał Dawid Kubacki. Kto tym razem okaże się najlepszy na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen? W Eurosporcie 1 widzowie będą mogli zobaczyć każdy skok turnieju - w kwalifikacjach i konkursach. Miłośnicy skoków usłyszą swoich ulubionych komentatorów i ekspertów: Marka Rudzińskiego, Igora Błachuta, czy Jakuba Kota, a także wywiady przeprowadzane w Niemczech i Austrii przez Kacpra Merka.
W styczniu po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni widzów Eurosportu czekają kolejne weekendy z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Eurosport jako jedyna stacja w Polsce pokaże zarówno kwalifikacje, jak i konkursy. W walce o najwyższe lokaty zobaczymy między innymi znakomitych Polaków na czele z Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.Komentarz zapewni duet Marek Rudziński - Igor Błachut. W studiach, prowadzonych przez Michała Korościela, widzowie usłyszą nietuzinkowe analizy ekspertów Eurosportu, między innymi Jakuba Kota. Jak zawsze skoczkom na miejscu wydarzeń towarzyszyć będzie Kacper Merk.

Początek sezonu zwiastuje pasjonującą walkę w Pucharze Świata w biathlonie. Z bardzo dobrej strony pokazują się przede wszystkim reprezentacje Norwegii i Francji. Polscy kibice największe nadzieje mogą wiązać ze startami Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk. Widzowie mogą liczyć na komentarz Tomasza Jarońskiego i Tomasz Sikory. W styczniu gwiazdy biathlonu będą rywalizować w Oberhofie, a następnie w Anterselvie.

Początek roku to ważny moment dla wszystkich miłośników biegów narciarskich, którzy mogą emocjonować się rywalizacją w najbardziej prestiżowym cyklu w trakcie Pucharu Świata - Tour de Ski (1-10 stycznia). Kto tym razem najlepiej zniesie maraton biegów i finałowy podbieg pod Alpe Cermis?

Na antenach Eurosportu w styczniu także Puchar Świata w narciarstwie alpejskim . Maryna Gąsinica-Daniel w ostatnim czasie imponuje formą i daje polskim kibicom narciarstwa alpejskiego radość, na którą tak długo czekali. Polka osiągnęła świetną dyspozycję, co przekłada się na najlepsze w karierze rezultaty. W styczniu pochodząca z Zakopanego zawodniczka znów będzie walczyć o pucharowe punkty na antenach Eurosportu. W tym miesiącu widzowie zobaczą również pasjonujące zjazdy w Wengen i Kitzbuehel, gdzie najlepsi alpejczycy świata osiągają zawrotne prędkości.

Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa to pierwsza otwarta dla wszystkich polska seria simracingowa, której organizatorem jest Eurosport! Kierowcy będą startować w zespołach, aby ułatwić widzom śledzenie sytuacji na torze oraz kibicowanie swoim faworytom. 20 najlepszych kierowców otwartych dla wszystkich prekwalifikacji awansuje do wyścigów finałowych, by walczyć o nagrody o łącznej puli 20 tys. zł i ścigać się ze znanymi polskimi kierowcami, którym zostaną przyznane dwie dzikie karty. Wyścigi finałowe odbędą się w dniach 28-29 grudnia 2020 roku oraz 5-6 stycznia 2021 roku i będą transmitowane na antenach Eurosportu.

Piłka ręczna, Liga Mistrzów i Liga Europejska. Eurosport pokazuje mecze polskich zespołów w europejskich pucharach w piłce ręcznej - Łomży Vive Kielce w Lidze Mistrzów oraz Orlen Wisły Płock w Lidze Europejskiej. Stacja transmituje także największe szlagiery Ligi Mistrzów bez udziału polskich drużyn. Łomża Vive Kielce jest jednym z faworytów najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w piłce ręcznej.

Snooker. Rozgrywany w Londynie Masters (10-17 stycznia) to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów snookerowych na świecie. Wraz z UK Championship i mistrzostwami świata stanowi snookerową potrójną koronę. W ubiegłym roku zwycięzcą turnieju został Stuart Bingham. Masters na antenach Eurosportu skomentują niezawodni Rafał Jewtuch, Przemek Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski.

Także w styczniu na antenie Eurosportu obecna będzie niemiecka piłka w najlepszym wydaniu Widzowie zobaczą dwa mecze drugiej rundy Pucharu Niemiec, w tym spotkanie Bayernu Monachium (13 stycznia). Będzie to okazja, aby obejrzeć w akcji najlepszego piłkarza 2020 roku w międzynarodowym plebiscycie Eurosportu - Roberta Lewandowskiego.