Łukasz Szewczyk18.12.2020 (8:19)10 komentarzy

W styczniu "Ferie z TVP". Specjalna oferta programowa dla młodych

• Telewizja Polska we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotowała specjalną ofertę na ferie
• "Ferie z TVP" dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej, na platformie TVP VOD, na dedykowanej stronie i internetowej oraz na platformie hybrydowej już od 4 stycznia 2021 roku
Ferie z TVP
- Pandemia wpływa nie tylko na nasze życie zawodowe, ale warunkuje również to, jak spędzamy czas wolny od nauki i pracy. Liczne obostrzenia i zakazy szczególnie odczuwają dzieci i młodzież, zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii, czasie wolnym od nauki, który najchętniej spędziliby aktywnie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich tegoroczne ferie spędzimy w domach. Odczują to zwłaszcza najmłodsi. To właśnie z myślą o nich Telewizja Polska we współpracy z MEN przygotowała specjalną ofertę programową. "Ferie z TVP" to wyjątkowy projekt adresowany do dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że dzięki swej nowoczesnej i interaktywnej formule podbije on serca naszych młodych widzów i raz na zawsze rozprawi się ze stereotypem, że ferie spędzone w domu muszą być nudne - powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.
Projekt "Ferie z TVP" Telewizja Polska przygotowuje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. - Zachęcam do skorzystania z tej znakomitej propozycji programowej, która pozwoli dzieciom i młodzieży odpocząć po trudnych tygodniach nauczania zdalnego. Razem możemy pokonać tę pandemię, spędzając czas w domu, bo taka jest niestety konieczność, bo zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze - powiedział Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Co w ofercie? Na antenie TV{ ABC codziennie w godzinach 8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program "Ugotuj nam bajkę", a także animacje: "Cleo i Cuqin", "Tru i Tęczowe Królestwo" oraz "Ptyś i Bill".

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10 roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo "Ferie z TVP" dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny "Ferie z TVP" dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo specjalną aplikację "Ferie z TVP" do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android w sklepie z aplikacjami Google Play.

Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: "Znajdź mnie w Paryżu" (prod. Francja, Niemcy 2019) lub "Nowych legend o Małpim Królu" (prod. Australia i Nowa Zelandia, 2018). Pierwszy z nich ukazuje losy żyjącej na początku XX wieku, rosyjskiej księżniczki, która po wstąpieniu do słynnej paryskiej szkoły baletowej za sprawą niezwykłych zdolności swojego chłopaka, przenosi się w czasie do roku 2018. Fabuła drugiego inspirowana jest chińską powieścią "Podróż na zachód" i opowiada historię tajemniczej kobiety, która podejmuje próbę uwolnienia uwięzionego od 500 lat Małpiego Króla.

Od godz. 9:00 cykl dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych, które łączy nowoczesna oprawa graficzna. Trwający dwie godziny blok składać się będzie z autorskich produkcji Telewizji Polskiej:

"Piłkarskie ABC" - program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej.

"Strefa ruchu" - tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.

"Poczuj rytm" - Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców.

"Uczniowie z klasą" - to talent show, do którego TVP chce zaprosić zwyczajnych - niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo.

"Wkręć się w to!" - czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie. Przekonają nas o tym goście Roberta El Gendy'ego i Oliwiera Szota.

"Zaczarowany świat sztuki!" - ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki. Dotrzemy również do miejsc niedostępnych - pracowni konserwatorskich, muzealnych piwnic i magazynów.

"e-MOCje" - to program poradnikowy poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Głos młodych reprezentował będzie aktor Piotr Bajtlik - w ich imieniu zada on pytania ekspertom, wśród których znajdzie się między innymi dr Aleksandra Piotrowska - wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Porozmawiamy o nudzie, wzroście poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.

Odcinki wszystkich programów udostępnione zostaną na platformie vod.tvp.pl. oraz w dedykowanym serwisie ferie.tvp.pl. gdzie dostępne będą w jakości HD. Obok bieżącej oferty programowej projektu znajdzie się tam również specjalna kolekcja materiałów z biblioteki TVP VOD, w skład której wchodzą: bajki, ekranizacje lektur szkolnych, programy historyczne i filmy dokumentalne.

Każdy dzień "Ferii z TVP" zakończy się emitowanym na antenie TVP3 familijnym filmem fabularnym. Do ferii przygotowuje się również TVP Kultura, która w ramach specjalnego pasma serialowego wyemituje filmowe realizacje lektur szkolnych. Nie zabraknie też codziennych audycji poświęconych dziedzinom sztuki, które oglądać będzie można na platformie TVP Kultura2.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Ktoś z młodych ogląda telewizję reżimową TVP? Młodzi mają Puls2, kanały tematyczne z kreskówkami i YouTube. Moje pokolenie oglądało Ferie TVP, ale to było w latach 90
 6  
Niepokojące, że młodzi w ferie nie zobaczą jak kÓrski odmawia koronkę z małżonką koronkę:D :D :D
 0  
a w programie m. in.:
- poradnik młodego nazisty,
- "chcę być taki jak kaczor".
- j..... tęczowych,
- sypnij groszem swojemu księdzu

oraz inne jedynie słuszne, prawe audycje
 0  
A w ofercie na ferie
film Smokeńsk
brednie Macierewicza
nauczanie Rydzyka - jak byc uległym uczniem
jak nienawidzić lgbt
 1  
Słyszę wycie?
ZNAKOMICIE! ;D

Zróbcie sobie LEWAtywę!


buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahaahahah!!!
 0  
 ddd

a w programie m. in.:
- poradnik młodego nazisty,
- "chcę być taki jak kaczor".
- j..... tęczowych,
- sypnij groszem swojemu księdzu

oraz inne jedynie słuszne, prawe audycje
A w ofercie na ferie
film Smokeńsk
brednie Macierewicza
nauczanie Rydzyka - jak byc uległym uczniem
jak nienawidzić lgbt
A w ofercie na ferie
film Smokeńsk
brednie Macierewicza
nauczanie Rydzyka - jak byc uległym uczniem
jak nienawidzić lgbt [/quote]

Kolejni dwaj idiоci dali głos.
 4  
A propos wycia....
Pisi przekaz manipulacyjny robi Sylwestra. Na pisiej scenie zawyją dla koneserów disco polo Boys, Milano i Defis oraz prawdziwy idol pisków Zenek Martyniuk z grupą Akcent.
Pisi przekaz - pisie wycie :D :D :D
 2  
Jakby nie robili nic to ludzie też by narzekali, jeszcze się nie zaczelo ale internauci juz wiedza lepiej ze bedzie nie ok... ludzie w tym kraju są żenujący. Ja tam uważam że inicjatywa fajna
 4  
Jeśli tylko nie zaczną dzieciom tłumaczyć co to są liczby pierwsze, to można bezpiecznie posadzić je przed telewizorem :)
Narodowa dezynsekcja+ 21.12.2020 (17:01:45)
 1  
Jakby nie robili nic to ludzie też by narzekali, jeszcze się nie zaczelo ale internauci juz wiedza lepiej ze bedzie nie ok... ludzie w tym kraju są żenujący. Ja tam uważam że inicjatywa fajna
Pewnie że fajna, w konteście aresztu domowego do 16:00.
Od 16:00 do 6:00 dzieci mogą bez opieki rodziców się wyszaleć na podwórku :)
Narodowa dezynsekcja+ 21.12.2020 (17:03:01)
 1