Łukasz Szewczyk18.12.2020 (10:14)4 komentarze

W styczniu premiera polskiego serialu kryminalnego "Rysa". Ruszają zdjęcia do "Układu"

• Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe zakończyło zdjęcia do serialu kryminalnego "Rysa" będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta.
• Premierowe odcinki serialu "Rysa" będzie można obejrzeć w styczniu 2021 r. w serwisie IPLA
• Jednocześnie rozpoczęły się zdjęcia do "Układu"
Dawid Ogrodnik w serialu "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
Dawid Ogrodnik w serialu "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
"Rysa", pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.
Premiera serialu "Rysa" już w styczniu 2021 na internetowej platformie Ipla.TV

Serial "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
Serial "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
W grudniu rozpoczęły się zdjęcia do "Układu", który jest kontynuacją "Rysy", cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta. Opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. Fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Tytułowy układ, obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć.

Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Mariusza Ostrowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora i Zuzannę Zielińską. Do obsady dołączy również Adam Woronowicz i Piotr Witkowski.

Za reżyserię " Układu"odpowiada Leszek Dawid. Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant. Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski.

Serial "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
Serial "Rysa" / ©SPT Networks CE / fot. Robert Pałka
Zarówno "Rysa" jak i "Układ" liczą po 8 odcinków.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Na axn puszczać a nie na ipli
 2  
najlepiej to na netflix
 0  
Fajnie, że Ipla inwestuje w seriale, tak samo jak Player, ale to po raz kolejny kryminał. Powstało tego od groma w ostatnich latach.
 0  
Te seriale tworzą wspólnie AXN i Polsat wiec obstawiałem że serial pojawi się najpierw w AXN potem w Polsacie.No zobaczymy.
 2