Łukasz Szewczyk30.12.2020 (15:02)2 komentarze

Właściciel Rzeczpospolitej nowym wydawcą dziennika Sport

• Począwszy od stycznia 2021 roku ukazująca się na południu Polski dziennik Sport będzie wydawany przez Gremi Media SA.
• Nowy właściciel planuje wykorzystanie nowego tytułu do zbudowania nowoczesnego ogólnopolskiego medium zajmującego się tematyką sportową.
Właściciel Rzeczpospolitej nowym wydawcą dziennika Sport
Na bazie umów podpisanych pomiędzy spółkami Grupy Murapol a Gremi Media SA prawa do tytułu "Sport" zmienią właściciela w dniu 1 stycznia 2021 roku. Gazeta będzie wydawana w dotychczasowej formie i rozpowszechniana na tym samym obszarze co obecnie. Nowy wydawca planuje ścisłą współpracę redakcji "Sport" z redakcją dziennika "Rzeczpospolita".
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż udało się porozumieć z Grupą Murapol w zakresie warunków przejęcia przez nas wydawania dziennika "Sport". Wsparcie biznesowe jakiego planujemy udzielić daje szansę utrzymania na rynku tego zasłużonego tytułu o 75-letniej już tradycji - powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA. - Zauważamy brak trzeźwego, opartego na twardych zasadach ekonomii spojrzenia na problemy polskiego sportu. Na bazie naszej nowej gazety a także przy wykorzystaniu wiedzy i pozycji redakcji "Rzeczpospolitej" będziemy chcieli stworzyć silny, niezależny głos w dyskusji o kondycji tej bardzo ważnej dziedziny życia - dodał.

Nowy wydawca nie planuje przenosić siedziby redakcji dziennika a redaktorem naczelnym tytułu pozostanie Andrzej Wasik. W najbliższym czasie wzmocnieniu mają ulec działania związane z cyfrowymi mutacjami "Sportu" i jego obecnością w sieci Internet.

- Cieszę się, że to wydawnictwo Gremi Media ze swoim bogatym doświadczeniem na rynku prasowym i medialnym będzie wydawcą dziennika "Sport". Wierzę, że przy nowym wydawcy nastąpi kolejny, ciekawy rozdział w historii ukazującej się od ponad 75 lat gazety - powiedział Andrzej Wasik, redaktor naczelny dziennika "Sport". - Chcemy, żeby w wersji papierowej wciąż była ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu - zarówno wielkiego i światowego, jak i lokalnego. Czekają nas też zmiany w celu zwiększenia atrakcyjności i popularności naszej witryny internetowej. Wszystko po to, żeby po "Sport" chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, również młodzi odbiorcy - dodał.

"Sport" to dziennik o tematyce sportowej wydawany na południu Polski na terenie województw Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Małopolski. Z gazetą związana jest witryna internetowa dostępna pod adresem sportdziennik.com.

Spółka Gremi Media S.A. wydaje dzienniki "Rzeczpospolita", "Parkiet", miesięcznik "Uważam Rze Historia" i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk S.A. i 47 procent w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Całe szczęście nie orlen
 2  
Całe szczęście nie orlen
Też się wystraszyłem, że pisowski Obajtek znowu do "Sportu" smród pisiej polityki wniesie:D :D :D
 1