Łukasz Szewczyk08.01.2021 (17:55)1 komentarz

Dariusz Urbanowicz w redakcji sportowej radiowej Trójki

• Nowym "transferem" redakcji sportowej Programu 3 Polskiego Radia jest Dariusz Urbanowicz, dziennikarz z wieloletnim stażem w różnych mediach oraz komentator m.in. TVP, Eurosportu, SportKlubu, Orange Sport i Canal+.
Dariusz Urbanowicz to doświadczony dziennikarz z wieloletnim stażem w różnych mediach oraz komentator m.in. TVP, Eurosportu, SportKlubu, Orange Sport i Canal+. Pracował też m.in. w "Przeglądzie Sportowym", miesięczniku "Żagle" i Radiu PIN. Jest współzałożycielem i pierwszym redaktorem naczelnym internetowego Radia Weszło FM. Był także spikerem Legii Warszawa w latach 2014-2017.
- "Sport w Trójce" od zawsze kojarzył mi się z czymś doskonałym - zrozumieniem sportu, spojrzeniem na zawodników od ludzkiej strony, dystansem, nierzadko z przymrużeniem oka - tego właśnie szukam w "moim" dziennikarstwie - mówi Dariusz Urbanowicz. - O pracy w tej redakcji nawet nie śmiałem marzyć. Każde niedzielne popołudnie u mnie to obowiązkowe, rodzinne słuchanie "Trzeciej Strony Medalu". Jedna z naczelnych zasad judo brzmi: nie ma końca nauki judo. Tak samo jest z pracą głosem. Od kilkunastu lat pracuję w radiu i uważam je za najwspanialsze medium. A Polskie Radio to gwarancja najwyższego kunsztu. Wierzę, że uda mi się stworzyć określoną jakość i "zarazić" słuchaczy swoim sportowym entuzjazmem. Jestem bardzo ciekawy tego wyzwania, czuję wielką ekscytację - dodaje dziennikarz.

Na sporcie zna się nie tylko w teorii, ale również w praktyce - czynnie uprawiał pięciobój nowoczesny, szermierkę, pływanie, narciarstwo, wioślarstwo, ale największą jego pasją jest żeglarstwo. Jest medalistą mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie Star, uczestnikiem regat Sydney-Hobart 2001. Uczestniczył też w wyprawie Andrzeja Bargiela na K2 w 2017 r. oraz wyścigu górskim Derby de La Meije. Jeździł konno w scenach batalistycznych w "Ogniem i Mieczem".

Komentarze (1 - 1 z 1)

trujki już nikt normalnie myślący nie słucha!!!
 1