Łukasz Szewczyk08.01.2021 (18:58)brak komentarzy

"Zabójca doskonały", "Niech gadają", "Dzikus" - weekend filmowy premium TV

• Premiery filmowe na świąteczny weekend w kanałach premium (Canal+, HBO i Cinemax)
• W repertuarze m.in.: "Zabójca doskonały", "Niech gadają", "Dzikus"
Niech gadają - nowy film HBO Max z Meryl Streep
W piątek CANAL+ Premium kontynuuje emisję serialu "Pokonani" (8 stycznia). Berlin, lato 1946 roku. Zrujnowane wojną miasto pogrąża się w kryzysie, a przestępcza działalność kwitnie. W stolicy zjawia się amerykański policjant Max McLaughlin (Taylor Kitsch). Mężczyzna ma pomóc w zaprowadzeniu porządku. Wspiera go w tym miejscowa policjantka, Elsie Garten (Nina Hoss). By przywrócić miastu spokój, muszą zmierzyć się ze sprawującym władzę w półświatku gangsterem o pseudonimie Engelmacher (Sebastian Koch). Nie tylko jednak zawodowe obowiązki przywiodły Maxa do Berlina. Ma nadzieję odnaleźć swojego zaginionego brata (Logan Marshall-Green). Moritz na własną rękę postanowił rozprawić się z ocalałymi nazistami i przepadł bez wieści. Max liczy na pomoc konsula, Toma Franklina (Michael C. Hall). Stróż prawa nie zdaje sobie jednak sprawy, że został uwikłany w międzynarodową intrygę.
W sobotni wieczór premiera brutalnego thrillera brytyjskiego "Zabójca doskonały" (9 stycznia), który przedstawia mroczny świat przestępczego podziemia i pokazuje, jak wielka jest siła rodzinnej miłości. Kiedy Eddie Franks trafił do więzienia, był prawdziwym łobuzem. Dziesięć lat odsiadki zahartowało go jeszcze bardziej i zrobiło z niego jeszcze większego twardziela. Twardziela, który po wyjściu na wolność marzy jednak o spokojnym życiu i nadrobieniu straconego czasu ze swoją córką. Nie wie jednak, że, kiedy dowie się o długu jego brata wobec groźnego bossa narkotykowego, stanie przed poważnym dylematem.

W niedzielne przedpołudnie premiera filmu animowanego "Bayala i ostatni smok" (10 stycznia). Przenieśmy się do Bayali, ojczyzny skrzydlatych elfów. W tej fantastycznej krainie, pełnej cudów i kolorów, źródłem magicznej mocy są smoki. Jednak zła królowa postanawia pozbawić Bayalę magii... Cała nadzieja w bliźniaczkach, które wyruszają na misję ratunkową. Oto animowany film luksembursko-niemieckiej produkcji, adresowany do fanów "Jak wytresować smoka" i "Krainy lodu", a także do wszystkich innych miłośników przygód w nibylandiach.

Niedzielną Megapremierą HBO będzie film "Niech gadają" (10 stycznia). Film opowiada historię znanej autorki (Meryl Streep), która wraz przyjaciółkami (Candice Bergen oraz Dianne Wiest) wyrusza w podróż, aby się zabawić i wyleczyć stare rany. Dołącza do nich siostrzeniec pisarki (Lucas Hedges), który wciąż sprzecza się z kobietami, a także z jej nowa agentka (Gemma Chan), która za wszelką cenę próbuje dowiedzieć czegokolwiek o jej następnej książce. Obraz wyreżyserował nagrodzony Oscarem Steven Soderbergh.

Premierowy weekend na antenach CINEMAX rozpocznie obraz "Shindisi" (9 stycznia, Cinemax 2). Shindisi to nazwa wsi pod Tbilisi, gdzie rosyjskie siły okupacyjne oblegają wojska gruzińskie. Mimo utworzenia korytarza humanitarnego, Rosjanie nie przestrzegają zasad i podstępnie otwierają ogień. Mieszkańcy wioski podejmują ryzyko ratowania rannych żołnierzy.Fabuła filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. Obraz jest opowieścią o człowieku, który nie był świadomy swojej wewnętrznej siły i stał się bohaterem w pełnym tego słowa znaczeniu.

W niedzielę "Dzikus" (10 stycznia, Cinemax). Danny (Jake Ryan) jest jednym z założycieli gangu ulicznego. W filmie śledzimy jego losy na przestrzeni 30 lat, koncentrując się na trzech najważniejszych momentach jego życia. Mężczyzna rozdarty jest między swoimi najbliższymi a gangiem, którego przedstawicieli również traktuje jak rodzinę. W końcu musi dokonać wyboru. Zainspirowany prawdziwą historią nowozelandzkich gangów ulicznych dramat kryminalny w reżyserii Sama Kelly'ego (Lambs). Historia została opowiedziana z perspektywy bohatera, który z niewinnego chłopca zamienia się w brutalnego członka gangu. W postać głównego bohatera wciela się Jake Ryan (Wielki Gatsby).

Drugą premierą będzie "Kuessipan" (10 stycznia, Cinemax 2). Mikuan (Sharon Ishpatao Fontaine) i Shaniss (Yamie Grégoire) są najlepszymi przyjaciółkami, które dorastały w społeczności Inuitów w Quebecu. Jako małe dziewczynki obiecały sobie, że będą trzymać się razem bez względu na wszystko. Kiedy jednak obydwie mają skończyć 17 lat, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Mikuan zakochuje się w białym chłopcu i zaczyna myśleć o opuszczeniu rezerwatu, który staje się dla jej marzeń za mały.Reżyserką filmu jest Myriam Verreault (West of Pluton).