Łukasz Szewczyk12.01.2021 (12:44)2 komentarze

"Tiger". Nowy dokument HBO przestawiający sylwetkę Tigera Woodsa (wideo)

• Dwuczęściowy dokument HBO "Tiger" to nowe spojrzenie na rozwój kariery oraz jej załamanie, a także wielki powrót na szczyt światowej ikony jaką jest Tiger Woods.
"Tiger" w HBO i HBO GO
Film dokumentalny "Tiger" prezentuje niepublikowane nigdy wcześniej nagrania i wywiady z tymi, którzy najlepiej znają Tigera Woodsa - w tym z jego byłym pomocnikiem i bliskim przyjacielem, Stevem Williamsem oraz legendą golfa Sir Nickiem Faldo. W produkcji nie brakuje też rozmów z przyjacielem Earla Woodsa, ojca golfisty, Petem McDanielem, pierwszą prawdziwą miłością sportowca - Diną Parr oraz przerywającą milczenie Rachel Uchitel, główną postacią skandalu obyczajowego, który na zawsze zmienił życie Tigera.
Produkcja przedstawia intymny obraz cudownego dziecka, którego poświęcenie i obsesja na punkcie gry w golfa nie tylko przyniosły mu sławę i sukces. Sprawiły także, że poszedł on krętą drogą, która ostatecznie doprowadziła do jego legendarnego powrotu na szczyt i ogromnego zwycięstwa w 2019 roku.

Obowiązki producentów wykonawczych filmu pełnili zdobywca Oscara Alex Gibney, a także Sam Pollard, Stacey Offman, Richard Perello, Armen Keteyian i Jeff Benedict. Za reżyserię odpowiadają wyróżniony nominacją do Oscara oraz nagrodą Emmy Matthew Heineman oraz nominowany do Emmy Matthew Hamachek.Pierwsza część filmu dokumentalnego HBO Tiger dostępna jest w serwisie HBO GO. Premiera drugiej części zaplanowana została w HBO GO na 18 stycznia. Emisja filmu na antenie HBO odbędzie się w marcu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Ciekawe dokument i już nie mogę się doczekać drugiej części.
 0  
doskonały - jest po drugiej części i utkwiło mi zdanie, że w USA ludzie lubią upadek gwiazdy i na niego czekały - jak jest u Nas?
 1