Łukasz Szewczyk21.01.2021 (15:42)brak komentarzy

Rzadkie choroby w czwartkowym paśmie dokumentym Discovery Life

• W czwartkowe wieczory lutego kanał Discovery Life wyemituje serię dokumentów o niezwykle rzadkich chorobach.
• Poznamy ludzi, których wygląd, w wyniku różnego rodzaju schorzeń, nie wpisuje się w obecne kanony i jest tematem szykan, okrutnych komentarzy i bardzo często wielkiej traumy bohaterów
"Ekstremalne ciało: Gigantyczne nogi"
Serię rozpocznie dokument "Zatrzymane w czasie" (4 lutego, godz. 21:50), opowiadający historię kilku dziewczynek, u których zatrzymał się proces dorastania. W konsekwencji Alyssa Gomez i Jennifer Sandoval są ciągle na etapie... nauki chodzenia. Widzowie poznają ich rodziny oraz będą świadkami zmagań z chorobą.
W następnym tygodniu przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych by podejrzeć codzienność najwyższych nastolatków Ameryki w dokumencie "Ekstremalne ciało: Najwyższe nastolatki" (11 lutego, godz. 21:50). Holly, o wzroście 195cm, ma najdłuższe nogi w kraju, czy rozpocznie wymarzoną karierę modelki? Kevin jest zmotywowany by grać w koszykówkę i trafić do NBA, natomiast mierzący 233 cm Broc, ze względu na swój wzrost, cierpi na straszliwe bóle pleców. Jak potoczą się ich losy?

Kolejny czwartkowy dokument "Ekstremalne ciało: Wodogłowie" (18 lutego, godz. 21:50) opowiada o trójce dzieci, u których gromadząca się w mózgu woda sprawia, że mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do reszty ciała. Choroba zagraża ich zdrowiu i życiu. Widzowie poznają lekarzy, którzy za wszelką cenę będą starali się uratować małych pacjentów.

Natomiast w ostatni czwartek lutego obejrzymy czwartą część serii - dokument "Ekstremalne ciało: Gigantyczne nogi" (25 lutego, godz. 21:50). Będzie to historia trzech młodych kobiet cierpiących na rzadkie schorzenia nóg. Jedno z nich powoduje, że kończyny nie przestają rosnąć, a drugie - gigantyczną opuchliznę, uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie. Czy lekarze będą w stanie im pomóc?