Łukasz Szewczyk21.01.2021 (15:43)brak komentarzy

7. urodzin Rock Radia. Siedem dni świętowania

• 31 stycznia 2014 roku po raz pierwszy można było usłyszeć program Rock Radia.
• W związku ze zbliżającymi się 7. urodzinami stacji jej zespół zaplanował wyjątkowe obchody jubileuszu - 7 dni świętowania ze specjalnymi audycjami i konkursami.
7. urodziny Rock Radia
- Rock Radio to od zawsze wyrazista, pełna ciekawych osobowości i pomysłów stacja. Potrafi zaskoczyć niejednego znawcę rocka piosenką czy historią, zmobilizować swoich fanów do wspólnego grania znanych kawałków - jak w ubiegłym roku w czasie największych pandemicznych obostrzeń, a rockowe serce redakcji czułe jest na potrzeby innych, co widać na przykładzie licznych akcji społecznych wspieranych przez stację. Przez 7 lat nadawania Rock Radio systematycznie poprawiało swoje wyniki, a ostatni, 2020 rok zakończyło z rekordowym udziałem w czasie słuchania na poziomie 0,6%. Bardzo cieszymy się, że Rock Radio tak dobrze radzi sobie w eterze i dziękujemy za to wszystkim słuchaczom, którzy cenią jego rockowy klimat - komentuje Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.
Już od najbliższego poniedziałku (25 stycznia 2021 roku) przez 7 dni Rock Radio będzie świętować swoje 7. urodziny. Redakcja rozgłośni zaprosi słuchaczy do udziału w specjalnych konkursach i zaprezentuje na antenie programy nawiązujące do jubileuszu. Wśród nich będzie "7 grzechów głównych" - zabawa dla odważnych rozgrywana w porannej audycji "Powstanie Rock Radia". O to, jak grzeszą najczęściej, słuchaczy pytać będzie Jan Bajor Bajorek, który nagrodzi autorów najciekawszych odpowiedzi. W przedpołudniowym konkursie "7 sekund" fani klasyki rocka będą mieli za zadanie odgadnąć tytuły 7 piosenek w 7 sekund - na zwycięzcę czeka 700 zł. Natomiast "7 życzeń" to zabawa dla tych, którzy zechcą posłuchać wybranych przez siebie 7 klasyków rocka - będą mogli to zrobić po 21:00 w Rock Radiu.

Redakcja Rock Radia przygotowała też upominki dla siedmiolatków, którzy przyszli na świat dokładnie 31 stycznia 2014 r. Na pierwszych rówieśników Rock Radia zgłoszonych do zabawy czeka specjalny zestaw 7 płyt-kamieni milowych gatunku, od których powinno się zacząć przygodę ze słuchaniem rocka. Wśród zestawie albumów znajdą się "Back In Black" AC/DC, "Master Of Puppes" zespołu Metallica oraz "A Night At The Opera" Queen, "Appetite For Destruction" Guns N' Roses, "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" The Beatles, "The Dark Side Of The Moon" Pink Floyd oraz "IV" Led Zeppelin.

W czasie obchodów 7. urodzin Rock Radia nie zabraknie też specjalnej odsłony "Wielkiego Testu z klasyki rocka". W jubileuszowym wydaniu zabawy słuchacze będą mogli się sprawdzić z wiedzy o Rock Radiu codziennie między 10:00 a 18:00.

Świętowanie 7. rocznicy debiutu Rock Radia w eterze zakończy wyjątkowa gratka dla fanów stacji - wielka impreza online zorganizowana na platformie Zoom. Zespół rozgłośni zaprosi wszystkich na domówkę w sobotę, 30 stycznia o 20:00.

W imprezie udział zapowiedzieli goście: Piotr Kędzierski i Tymon Tymański, którzy przez lata współpracowali z Rock Radiem, m.in. prowadząc "Ranne Kakao", a także Krzysztof Grabaż Grabowski związany z grupami Pidżama Porno i Strachy na Lachy oraz Jan Borysewicz z Lady Pank.