Łukasz Szewczyk24.01.2021 (20:15)brak komentarzy

Historie młodych gejów w Londynie lat 80. Miłość, życie, strata. Serial "Bo to grzech" w HBO GO (wideo)

• "Bo to grzech" (It's a Sin) to opowieść o miłości, życiu i stracie.
• Serial koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80.
• W jednej z głównych ról wokalista zespołu Years & Years
Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. HBO
Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. HBO
Bohaterami serialu "Bo to grzech" są Ritchie (Olly Alexander), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West) bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach. Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.
Serial "Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. Materiały prasowe HBO
Serial "Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. Materiały prasowe HBO
W rolach głównych w serialu występują: Olly Alexander (wokalista zespołu Years & Years), Omari Douglas, Callum Scott Howells, Lydia West oraz Nathaniel Curtis. W pozostałych rolach zobaczymy Keeley Hawes, Shauna Dooley'a, Neila Patricka Harrisa, Stephena Fry'a i Tracy Ann Oberman.

Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany Russel T. Davies (serial HBO "Rok za rokiem", "Skandal w angielskim stylu", "Doktor Who"), który wspólnie z Nicolą Shindler ("Happy Valley", "The Stranger") pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar.

Serial "Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. Materiały prasowe HBO
Serial "Bo to grzech ("It's a Sin") w HBO GO / Fot. Materiały prasowe HBO
- Serial "Bo to grzech" przedstawia bardzo brytyjską historię, ale epidemia AIDS była globalnym wydarzeniem. Jestem przekonana, że przedstawiona w nim poruszająca historia miłości, przyjaźni, wzlotów i upadków w tym okresie naszej historii, z udziałem ciekawych i wielowymiarowych bohaterów, wzbudzi żywe zainteresowanie widzów. W rolach głównych zobaczymy młodych, charyzmatycznych aktorów, a typowa dla Rusella wciągająca narracja sprawi, że będziemy na zmianę śmiać się i płakać. Jestem bardzo dumna, że serial Bo to grzech zrealizowany we współpracy ze spółką all3media będzie pokazywany w wielu krajach na całym świecie - powiedziała Nicola Shindler, producentka wykonawcza.
Serial "Bo to grzech" (It's a Sin) jest już dostępny w HBO GO. Od 23 stycznia 2021 roku do serwisu dodane zostały wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 9 marca. Sezon liczy 5 odcinków.