Łukasz Szewczyk26.01.2021 (9:25)brak komentarzy

Grupa Polsat rozwija współpracę z artystami. Powstaje Polsat Talenty

• W Grupie Polsat rozpoczyna działalność nowa spółka - Polsat Talenty, która będzie odpowiedzialna za współpracę z artystami i prezenterami stacji.
• Celem powołania nowego podmiotu jest uregulowanie i usprawnienie relacji pomiędzy Grupą i gwiazdami oraz poszukiwanie nowych talentów.
Polsat
Koncepcja działania oddzielnej spółki, która będzie zajmowała się współpracą Grupy Polsat z artystami oraz prezenterami, została wypracowana i będzie realizowana pod kierunkiem Prezesa Zarządu Telewizji Polsat, Stanisława Janowskiego.

- Chcemy rozwijać nasze relacje z obecnymi czy przyszłymi gwiazdami i wykorzystywać do tego potencjał całej naszej Grupy. Celem jest zbudowanie modelu, w którym nasza współpraca będzie długofalowa i maksymalnie szeroka i nie będzie ograniczona do obecności artysty czy prezentera wyłącznie w danym programie - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Polsat Talenty swoją działalność będzie rozwijać między innymi dzięki współpracy z Telewizją Polsat (nadawcą ponad 30 kanałów telewizyjnych), telewizją internetową IPLA, Interią czy Biurem Reklamy Polsat Media. Wśród najważniejszych partnerów Grupy są również Stowarzyszenie Program Czysta Polska i Fundacja Polsat.

Pracami Polsat Talenty pokieruje Katarzyna Wajda, która została Prezesem Zarządu spółki i będzie tę funkcję łączyła z wykonywaniem obowiązków Zastępcy Dyrektor Programowej Telewizji Polsat. W zarządzie Polsat Talenty zasiada również w randze Wiceprezesa Janusz Sabaj, który był m.in. współtwórcą pierwszego w Polsce działu współpracy z gwiazdami w ramach Aliganza Fashion Agency.

- Za każdą gwiazdą stoi zespół profesjonalistów, którzy kształtują jej medialny wizerunek, opracowują i realizują strategię marketingową, zabiegają o kontrakty reklamowe. W Polsat Talenty wykorzystując potencjał Grupy, będziemy mogli zaoferować gwiazdom - czy to obecnym czy przyszłym - jeszcze więcej możliwości współpracy - wyjaśnia Katarzyna Wajda.

- Przygotowywane przez nas strategie będą dotyczyły zarówno obecności gwiazd w ponad 30 kanałach Telewizji Polsat, jak również ich szeroko rozumianej działalności medialnej - dodaje Janusz Sabaj.

Wśród najważniejszych zadań spółki Polsat Talenty znajdzie się m.in. zarządzanie budżetem niezbędnym do realizacji strategii dla osób już współpracujących z Telewizją Polsat. Kolejny kluczowy cel to poszukiwanie i pozyskiwanie nowych talentów.

W pierwszej kolejności zostaną uregulowane zasady współpracy stacji z jej najważniejszymi i najpopularniejszymi prezenterami.