Łukasz Szewczyk27.01.2021 (11:51)brak komentarzy

Oscarowe produkcje w "Wielkim Kinie" TNT

• Brad Pitt, Johnny Depp, Kirsten Dunst, Tom Cruise - między innymi te gwiazdy będą towarzyszyć widzom TNT w kolejnej odsłonie cyklu "Wielkie Kino".
• Stacja zebrała produkcje od nagradzanych reżyserów, z wybitnymi kreacjami aktorskimi, ukazujące prawdziwe ludzkie dramaty.
Wywiad z wampirem
"Aż poleje się krew" (3 lutego) to film jednego z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów, Paula Thomasa Andersona. Twórca jest znany z niesztampowego podejścia do tworzenia narracji. Emitowana na antenie TNT produkcja była nominowana do Oscara aż w 8 kategoriach, przyniosła też statuetkę Danielowi Day-Lewisowi za główną rolę męską. Wciela się on w postać Plainviewa, który odkrywa złoże ropy naftowej. Nie ma litości dla osób ze swojego otoczenia. Będzie musiał jednak zmierzyć się z lokalnym pastorem Elim (Paul Dano) - równie okrutnym, jak on sam. Ich spór wciąga równie mocno, jak klasyczne kino akcji.
"Wywiad z wampirem" (10 lutego) jest jedną z najbardziej popularnych produkcji z Bradem Pittem w roli głównej. Słynny aktor odgrywa rolę Louisa de Pointe du Lac, który w najbardziej dramatycznym okresie swojego życia spotyka Lestata (Tom Cruise). Ten proponuje mu uwolnienie od bolączek egzystencji, oferując zamianę w wampira. Louis zawiera pakt z Lestatem, jednak nie wie jeszcze, że przez wiele lat nieśmiertelności będzie świadkiem okrutnych czynów tajemniczego mężczyzny i zobaczy więcej cierpienia, niż byłby sobie w stanie wyobrazić. Pewnego razu postanawia opowiedzieć swoją historię ludzkości i decyduje się na udział w szokującym wywiadzie.

W programie znalazła się też pozycja dla wielbicieli produkcji przełamujących sztampowe ramy gatunków. "Christine" (17 lutego), wyreżyserowana przez Johna Carpentera, to artystyczna opowieść z pogranicza dramatu i horroru, z elementami fantasy i science fiction. Akcja dzieje się w latach 80. XX wieku. Arnie (Keith Gordon) jest zafascynowany swoim samochodem. Majsterkowanie przy aucie to jego największa pasja. Nie wie jednak, że ukochana maszyna nie jest zwykłym pojazdem...

Cykl zakończy "Z piekła rodem" (24 lutego) - film o losach detektywa Fredricka Abberline (Johnny Depp). Został on przydzielony do rozwiązania sprawy tajemniczego Kuby Rozpruwacza, przed którym drżą kobiety z angielskiej stolicy. Frederick postawił sobie za punkt honoru dorwanie mordercy. Korzysta ze wszystkich dostępnych mu metod, nie zawaha się nawet szukać tropów w podpowiedziach z sennych majaków. Akcja zagęszcza się jeszcze bardziej, kiedy detektyw odkrywa, że jedną z kolejnych ofiar może być jego ukochana Mary Kelly (Heather Graham). Czy zdoła uchronić ją w porę?