Łukasz Szewczyk01.02.2021 (19:39)brak komentarzy

Polsat Sport pokaże turnieje siatkarskiej Ligi Mistrzyń w Łodzi i Policach

• Nawet pięć polskich drużyn może wystąpić w fazie pucharowej siatkarskiej Champions League. Od 2 do 4 lutego 2021 roku o awans zagrają ekipy z Łodzi oraz Polic, które są organizatorami turniejów kwalifikacyjnych.
• Mecze siatkarskiej Ligi Mistrzyń oraz Mistrzów dostępne są w kanałach sportowych Telewizji Polsat.
Okocim siatkówka
W związku z epidemią koronawirusa Europejska Konfederacja Siatkarska (CEV) zmieniła format siatkarskiej Champions League. W efekcie zespoły zamiast krążyć po Starym Kontynencie, spotykają się na kilkudniowych turniejach rozgrywanych w tak zwanej "bańce". W dniach 2-4 lutego takie imprezy odbędą się w Policach oraz Łodzi, a po ich zakończeniu kibice poznają kolejnych uczestników fazy pucharowej.
- "Dosyć komfortowa jest sytuacja Grupy Azoty Chemika Police, który w pierwszym turnieju Ligi Mistrzyń wywalczył siedem punktów, a kolejne mecze rozegra u siebie. Zaledwie dwa oczka mniej mają siatkarki zespołu ŁKS Commercecon Łódź i także one o awans będą grały na własnym parkiecie - ocenił Marcin Lepa, komentator Polsatu Sport

Wtorkowe, środowe i czwartkowe wieczory z siatkarską Ligą Mistrzyń rozpoczynać się będą o godzinie 17:30. Gospodarzem przedmeczowego studia będzie Krzysztof Wanio, a wśród jego gości znajdą się między innymi brązowa medalistka Mistrzostw Europy Joanna Kaczor oraz selekcjoner żeńskiej kadry siatkarskiej Jacek Nawrocki. Spotkania rozgrywane w Łodzi skomentują dziennikarz Polsatu Adrian Brzozowski oraz inna medalistka ME 2009, Milena Sadurek. Mecze w Policach zrelacjonują z kolei Marek Magiera oraz Mistrzyni Europy z lat 2003 i 2005, Joanna Mirek.

Zdaniem Jerzego Mielewskiego, nominowanego do trzeciej z rzędu Telekamery dla najlepszego komentatora sportowego, z punktu widzenia polskiego kibica nie mniej ciekawie sprawy mają się w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

- Fenomenalną formę zaprezentowała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która bez meczowej straty wygrała swoją grupę i czeka na wyłonienie ćwierćfinałowego przeciwnika. Szansę awansu do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów mają również siatkarze Vervy Warszawa oraz Skry Bełchatów - powiedział Jerzy Mielewski, komentator Polsatu Sport

Siatkarze z Bełchatowa dobrze zaprezentowali się w minionym tygodniu podczas turnieju kwalifikacyjnego, którego byli organizatorem. Ich zdobycz punktowa nie pozwalała na bezpośredni awans z pierwszego miejsca w grupie, którą wygrała bezkonkurencyjna Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. PGE Skra Bełchatów nadal może jednak znaleźć się w ćwierćfinale w przypadku korzystnych rozstrzygnięć w pozostałych grupach. Z kolei Verva Warszawa Orlen Paliwa o awans powalczy w dniach 9-11 lutego podczas turnieju w Modenie. Transmisje z Włoch przeprowadzi Polsat Sport.