Łukasz Szewczyk18.02.2021 (11:31)5 komentarzy

Startuje nowy sezon "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler w TVN. Inny niż wszystkie

• Magda Gessler i jej "Kuchenne rewolucje" powracają.
• Na widzów czekają kolejne batalie o smak i zmagania z niereformowalnymi restauratorami. Na kulinarnej mapie programu pojawią się Łódź, Częstochowa, Toruń czy Pogorzelice
Startuje nowy sezon "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler w TVN. Inny niż wszystkie
Ten sezon będzie różnił się od poprzednich, choć i tym razem nie zabraknie dużych emocji. Obecnie, gdy coraz więcej barów i lokali zamyka się lub zawiesza swoją działalność, pomoc znanej restauratorki będzie potrzebna jeszcze bardziej niż zwykle. Jak w dobie pandemii właściciele poradzą sobie z "kuchennymi rewolucjami"? Restauratorzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i niełatwych warunkach pracy. W tym trudnym dla gastronomii czasie z pomocą przychodzi Magda Gessler.
Pierwszym punktem na mapie będzie Barlinek, zwany niegdyś "małym Berlinem". W samym centrum, na rynku przy parku, zatrzymać się można w restauracji "Wielkopolanka". Lokal o bardzo długiej, jeszcze przedwojennej tradycji, pięć lat temu przejęła Olga. Wcześniej pracowała tu jako kelnerka, ale gdy właściciel postanowił sprzedać lokal, zdecydowała się skorzystać z oferty. Trudno jednak nazwać okazją półtora miliona złotych kredytu, jaki zaciągnęła na własny gastronomiczny biznes. Szybko okazało się, że z niewielkich utargów nie da się spłacać astronomicznych rat kredytu i utrzymać restauracji. Pojawiły się też zaległości w ZUS-ie i w Urzędzie Skarbowym. W tej sytuacji Olgi zupełnie nie stać na zatrudnianie kogokolwiek. W prowadzeniu restauracji pomaga jej życiowy partner Marek; przez swoje uzależnienie mężczyzna potrafi znikać jednak na wiele dni, zostawiając Olgę samą. Wtedy z pomocą przychodzi nastoletnia córka kobiety Daria i jej chłopak Dominik. To właśnie nastolatka poprosiła Magdę Gessler o pomoc. Wrażliwa i niezwykle dojrzała jak na swój wiek dziewczyna wierzy, że znana restauratorka uratuje i lokal, i cierpiącą na depresję mamę.

- Przyjechałam do Barlinka wezwana przez nastoletnią Darię, córkę właścicielki restauracji. Daria napisała w zgłoszeniu, że chce uratować nie tylko biznes mamy, ale też ją samą. Córka pokazała siłę i przez całą rewolucję udowadniała miłość i troskę do mamy! Cała historia tej rodziny, ich relacje, problemy rzutowała na prowadzony biznes. Zawsze wierzę, że rodzina to siła, która nas buduje. Gdy w rodzinie coś szwankuje wtedy wiele spraw się nie układa... Ta rewolucja była bardzo trudna, ponieważ każdy dzień przynosił nowe sytuacje, z którymi musieliśmy sobie radzić, zaczynając na biznesie, poprzez problemy rodzinne, kończąc na zdrowotnych - mówi Magda Gessler

"Kuchenne rewolucje" zawitają też do Krakowa, gdzie mieszkańcy i turyści mają smoczy apetyt. Restaurację "Gorąca Patelnia" od Sukiennic i Rynku Głównego dzielą jedynie trzy minuty marszu. Lokal w tak dobrym punkcie prowadzą Max i Kristina, para pochodząca z Ukrainy. Zakochani przyjechali do Polski cztery lata temu, uciekając spod ogarniętego wojną Doniecka. Od tego czasu pilnie uczyli się naszego języka i ciężko pracowali siedem dni w tygodniu po kilkanaście godzin, odkładając każdy grosz na wymarzony gastronomiczny biznes. W "Gorącą Patelnię" włożyli na start 130 tysięcy złotych. Co miesiąc muszą też płacić 10 tysięcy czynszu. Niestety, klientów nie widać, czasem przez cały dzień nie zajrzy tam pies z kulawą nogą. Proponowana przez właścicieli kuchnia polska nie trafiła do podniebień gości. Może para z Ukrainy nie czuje jeszcze naszych smaków? Młodzi ludzie są załamani, ale nie zamierzają się poddawać. O pomoc poprosili Magdę Gessler, która jak wiadomo potrafi czynić cuda z upadającymi restauracjami. Czy i tym razem da radę?

W premierowych odcinkach rewolucje przejdą też "Gargoły" i pierogarnia "Palce lizać" w Łodzi oraz lokale w Częstochowie, Toruniu i Pogorzelicach. Przekonamy się także, jakie zmiany dokonają się w pizzerii "Mąka i magia" w Zambrowie.

Emisja premierowych odcinków "Kuchennych rewolucji" w czwartki o godz. 21.30 (od 18 lutego 2021 roku) na antenie TVN.

Komentarze (1 - 5 z 5)

"Inny niż wszystkie" "o jaka czysta kuchnia" "miło, że nie trujecie ludzi!" " jakie ładne garnki"

*nie oglądam, tak tylko słyszałem :D
 1  
Powtarzalne po tysiąckroć tylko postaci i miejsca się zmieniają. Ten sam scenariusz każdego odcinka. Od paru sezonów oglądam tylko początkowe 10 min. i końcowe 5 min. bo w środku wciąż to samo.
 1  
Gesslerowa kucharką hahahaha, leże pod stołem i się turlam ze śmiechu

Tyle w temacie


Kurtyna
Radomski hurtownik nocników z wentylatorem 18.02.2021 (18:25:40)
 2  


Gesslerowa kucharką hahahaha, leże pod stołem i się turlam ze śmiechu

Tyle w temacie


Kurtyna
Maćku, ale co ci się nie podoba? Przecież miejsce kobiet jest (między innymi) przy garach - takie jest konserwatywne podejście wśród wyznawców naszej partii ;) Gesslerowa robi to, co powinna ;D Jest konserwatywna! ;D Naet dziw mnie bierze, że w TVN ją chcą...

buuuuuuuuuuuuahahahahahahahahahaha!!!
 1  
i znowu będzie śmierdziało koszernym szambem na cały kraj
Borys wódka Butka z piwem PO-KO 28.02.2021 (11:13:49)
 2