Łukasz Szewczyk22.02.2021 (11:54)9 komentarzy

Tom i Jerry znów będą psocić w telewizji Boomerang

• W pierwszej wersji serialu szary kot miał być Jinxem, a brązowa myszka - Jasperem. Ale od kiedy zostali Tomem i Jerrym, cały świat od ponad 80-ciu lat zna ich właśnie pod tymi imionami
• Na początku marca telewizja Boomerang wyemituje premierowo piąty sezon najnowszej odsłony przygód bohaterów, czyli "Tom i Jerry Show"
Tom i Jerry znów będą psocić w telewizji Boomerang
Już od pierwszych odcinków "Tom i Jerry" podbili serca widzów. Serial był nominowany do Oscarów aż 13 razy. Pierwotni twórcy, William Hanna i Joseph Barbera, powołali też do życia rodzinę Flinstonów czy psa Scooby-Doo. Kolejne pokolenia rysowników przejmowały pałeczkę przy produkcji kreskówki o przygodach myszy i kotka, ale wszyscy zachowywali to, co najbardziej charakterystyczne dla "Toma i Jerry'ego": zabawne gagi podczas sprytnych podchodów, gonitw i ucieczek! Znane pościgi bohaterów to sprawka Chucka Jonesa, który miał udział w stworzeniu innej pary słynnych postaci, nieustających w staraniach przechytrzenia się nawzajem: Strusia Pędziwiatra i Wilusia E. Kojota.
Wizerunek Toma zmieniał się. Początkowo poruszał się na czterech łapach. Jednak jego chytry towarzysz Jerry przez cały okres trwania serialu wygląda tak samo. Niezmienna jest również inna cecha bohaterów: żaden z nich nie wypowiada nigdy pełnych zdań! Było tylko kilka okazji, kiedy faktycznie się odezwali... na przykład wtedy, gdy Tom śpiewał miłosną serenadę w pełnometrażowej produkcji z 1992 roku. Twórcy filmów wielokrotnie decydowali się na pokazanie nietypowej relacji zwierzaków. Już niebawem widzowie będą mogli zobaczyć w kinach film wyprodukowany przez Warner Bros.

Na początku marca Boomerang wyemituje premierowo piąty sezon najnowszej odsłony przygód bohaterów, czyli "Tom i Jerry Show". Serial skupia się na tym, za co widzowie kochają go od lat - sprytnych zasadzkach oraz rywalizacji Toma i Jerry'ego. Nie zabraknie również psa Spike'a, jego synka Tyke'a czy sprytnej myszki Tuffy'ego.

W nowych odcinkach bohaterowie będą próbowali złapać szybkiego pająka, a także wybiorą się na wycieczkę do Wielkiego Kanionu, gdzie spotkają małego kojota. Poznają też zupełnie inną, magiczną wersję bajki o Jasiu i magicznej fasoli. Pewnego dnia Tom odnajdzie przyjaciela w miejscowym zoo, a Jerry będzie próbował uruchomić tajemniczą lotniczą maszynę.

Premiera nowych odcinków 5 sezonu "Tom i Jerry Show" w poniedziałek 1 marca o 16:00 na antenie Boomeranga. Emisja codziennie o 16:00.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Yeeeeaa
 5  
Fajnie lubie te bajki i ten kanał tylko szkoda ze jest tylko w pakietach cp i canal+ dopiero od 60zł
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 22.02.2021 (12:13:17)
 5  
"Tom i Jerry" to jest lewacka kreskówka, dzieci nie powinny tego oglądać. Kreskówka uczy przemocy. Kiedyś zerknęłam okiem na parę odcinków i nawet mnie to zniesmaczyło, mimo że jestem dorosła i wiele złego w życiu widziałam. A co dopiero małe dzieci z nieokrzepniętą jeszcze psychiką...

Tyle na temat!
 17  
tom i jerry bajka mojego dzieciństwa a mam 30 lat :)
 10  
Boomerang,kanał mojego dzieciństwa ,jak leciały stare dobre kreskówki,nie to co teraz,pewnie wiele osób się ze mną zgodzi.
Scooby doo ,flinstonowie,,kocia ferajna,zwariowane melodie,to było coś.Aktualne pokolenie tego raczej nie zrozumie.
 10  
Szkoda że nie zrobią kanału Cartoon Network Classic emitującego klasyki z lst 90/00 tak jak Boomerang na początku istnienia albo mogliby chociaż w nocy klasyki puszczać. Identycznie mogliby zrobić coś na wzór dawnego kanału Fox Kids i emitować Gęsią skórkę, Dzieciaki z klasy 402, Świat według Ludwiczka itd... Tęsknię za tymi starymi kreskówkami.
 9  
Szczerze bardziej by mnie ucieszył powrót starych sezonów w upscalowanej wersji HD niż te nowe sezony bez tego czegoś w sobie :(
 9  
Chyba nie sądzicie, że nowe odcinki "Tom & Jerry" w jakikolwiek sposób dorównają klasyce "Tom & Jerry" z lat 40/50/60-tych XX wieku
 6  
"Tom i Jerry" to jest lewacka kreskówka, dzieci nie powinny tego oglądać. Kreskówka uczy przemocy. Kiedyś zerknęłam okiem na parę odcinków i nawet mnie to zniesmaczyło, mimo że jestem dorosła i wiele złego w życiu widziałam. A co dopiero małe dzieci z nieokrzepniętą jeszcze psychiką...

Tyle na temat!
Do budy pisowska lachociągaro.
 1