Łukasz Szewczyk23.02.2021 (19:09)11 komentarzy

Wiosna w TV Puls i Puls 2. Sprawdzone seriale, animacje i premiery filmowe

• Wiosna 2021 roku w TV Puls to przede wszystkim premierowe odcinki seriali "Lombard. Życie pod zastaw" oraz "Rodzinny interes"
• Stacja stawia także na filmowe hity, wśród nich telewizyjna premiera "Fighter"
Wiosna w TV Puls i Puls 2. Sprawdzone seriale, animacje i premiery filmowe
Wiosnę w TV Puls rozpocznie przedpremiera pierwszego odcinka ósmego sezonu serialu "Lombard. Życie pod zastaw" już w piątek 2(6 lutego), o godz. 20:00. Emisja kolejnych, 60 odcinków premierowych od 1 marca 2021 roku, od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00. W najsłynniejszym polskim lombardzie jak zawsze zobaczymy życiowe, wciągające historie. Poznamy m.in. tajemnicę zaginionej malarki, której obraz pojawi się w lombardzie, kryminalną historię związaną z księgozbiorem z pewnej biblioteki czy klienta o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka... W tym sezonie "Lombard" świętuje też jubileuszowy 400. Odcinek.
Również od 1 marca TV Puls zaprasza na premiery 50 odcinków czwartego sezonu serialu "Rodzinny interes" (emisja od poniedziałku do piątku o godz. 17:00). W nowym sezonie jak zawsze oldtimery, a także m.in. wojskowy jeep, sportowe auto, Fiat 126p i dużo, dużo więcej! Każdy odcinek to inna historia - poznamy m.in. ekscentrycznego klienta, który w "Bella Ella" będzie chciał czesać peruki, historię strażaków i ich zepsutego wozu czy perypetie panny młodej, której ktoś sabotuje nadchodzący ślub...

Wiosna w TV Puls to także filmy, wśród nich premiera w telewizji ogólnodostępnej filmu "Fighter" (sobota 27 lutego, 20:00) z Piotrem Stramowskim i Mikołajem Roznerskim oraz premiera filmu akcji "Focus" z Willem Smithem i Margot Robbie (niedziela 28 lutego, 20:00). Na marzec TV Puls szykuje takie hity z gwiazdami jak m.in.: katastroficzny "San Andreas" z Dwaynem Johnsonem (niedziela 7 marca, 20:00), oscarowy "Mad Max: Na drodze gniewu" z Charlize Theron i Tomem Hardym (niedziela 14 marca, 20:00), "Plan ucieczki" z Sylvestrem Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem (niedziela 21 marca, 20:00) czy "Cudzoziemiec" z Jackie'm Chanem i Pierce'em Brosnanem (sobota 27 marca, 20:00).

Wiosna w PULS 2 to m.in. animacje dla dzieci i ich rodziców w ramach pasma Puls Kids, które 9 marca kończy rok. Z tej okazji Puls Kids zaprasza na nowe seriale - są to m.in. "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot" (nowe odcinki: poniedziałek-piątek od 1 marca, 15:30) czy "Dolina Muminków" - najnowsza (2019) adaptacja słynnej powieści Tove Jansson (niedziele od 7 marca, 19:00).

W sobotnim pasmie "Super Sobotnie Animacje" PULS 2 przygotował jak zawsze najlepsze pełnometrażowe animacje kinowe jak: "Vaiana. Skarb oceanu" (sobota 27 lutego, 20:00), "Gdzie jest Dory" (sobota 6 marca, 20:00), "Wielka Szóstka" (sobota 13 marca, 20:00) czy "Odlot" (sobota 20 marca, 20:00).

Codziennie po godzinie20:00 PULS 2 zaprasza na seriale kryminalne jak "Zabójcze umysły", "FBI", "Agenci NCIS", programy rozrywkowe i filmy fabularne.

Komentarze (1 - 10 z 11)

"Stacja stawia także na filmowe hity"
Może zatem ta stacja zadbała by o swoich widzów / których podobno tak bardzo szanuje / i raczyła przekonwertować te filmowe hity do normalnego formatu nadawania tj. 16/9 . Bo jak do tej pory to nadają ciągle z pasami - albo na dole i górze ekranu albo / tak, tak / po bokach ekranu. Pozycji w formacie 16/9 nie uświadczysz. Jest to ważne z tego też powodu, że te hity powtarzane są kilkanaście, czy nie kilkadziesiąt razy. Więc chyba warto-droga stacjo.
 8  
24.02 o północy wygaśnie koncesja ATM Rozrywka chyba że jutro koncesję dostaną na mux1 satelitarnej nie chcą. Konkurs dalej nie rozstrzygnięty. A TVN 24 rok temu składał wniosek przedłużenie koncesji i do dnia dzisiejszego jej otrzymał A koncesja wygasa 26.09.21.
 9  
24.02 o północy wygaśnie koncesja ATM Rozrywka chyba że jutro koncesję dostaną na mux1 satelitarnej nie chcą. Konkurs dalej nie rozstrzygnięty. A TVN 24 rok temu składał wniosek przedłużenie koncesji i do dnia dzisiejszego jej otrzymał A koncesja wygasa 26.09.21.
Masz jeszcze jakieś dobre wiadomości.
 5  
"Stacja stawia także na filmowe hity"
Może zatem ta stacja zadbała by o swoich widzów / których podobno tak bardzo szanuje / i raczyła przekonwertować te filmowe hity do normalnego formatu nadawania tj. 16/9 . Bo jak do tej pory to nadają ciągle z pasami - albo na dole i górze ekranu albo / tak, tak / po bokach ekranu. Pozycji w formacie 16/9 nie uświadczysz. Jest to ważne z tego też powodu, że te hity powtarzane są kilkanaście, czy nie kilkadziesiąt razy. Więc chyba warto-droga stacjo.
I bardzo dobrze, że nadają filmy w oryginalnych proporcjach. Filmów nie tworzy się w formacie 16:9. Obraz w filmach jest najczęściej szerszy niż 16:9 (najpowszechniejsze formaty kinowe to 1,85:1 i 2,35:1). W przypadku bardzo starych filmów zdarzają się proporcje 4:3.

Prawdziwi kinomani wolą oglądać obraz oryginalny, a nie sztucznie ucięty, żeby tylko wypełnić cały ekran w telewizorze ku uciesze gawiedzj. Jeśli ty wolisz pocięte filmy, to znaczy, że jesteş profanem i ci współczuję.
 7  
Człowieku co ty bredzisz. W naszych domach są telewizory w formacie 16/9. Prawie we wszystkich. Na ekranie 65 cali obcięte jest 19 cm- to dwa czarne pasy. Jeśli obraz byłby przekonwertowany utracił by ze swojej wartości /????/ ledwie kawałeczek, praktycznie nie zauważalny. Teraz zamiast treści oglądamy czarne pasy. Idąc Twoim tropem może wprowadzić jeszcze jeden format i jeszcze większe pasy na ekranie 16/9. Czy będzie lepiej? To wobec tego skoro, jak myślisz tak wiele osób woli oglądać czarne pasy na ekranie to dlaczego nie przyjął się format TV 2.35 :1 /format kinowy/ wprowadzony przez firmę Philips i zaniechany? Nadawca dbający i szanujący swoich widzów nie powinien mieć żadnego problemu z przekonwertowaniem programów do powszechnego formatu TV. Ale jak widać mają widzów w nosie, bo liczy się tylko jedno-zysk z reklam.
 10  
Bredzisz tutaj wyłącznie ty, kompletnie nie znając się na rzeczy. "Przekonwertowanie" (właściwsze określenie to PRZYCINANIE) obrazu z jednego fornatu do drugiego ZAWSZE wiąże się z utratą części jego zawartości. "Konwertując" film 2,35:1 do formatu 16:9, tak naprawdę pozbywamy się części obrazu po bokach. "Konwertując" film 4:3 do 16:9, pozbywamy się części obrazu u góry i dołu.

Wolisz oglądać odcięte filmy, byle tylko mieć wypełniony obrazem cały ekran? To ci współczuję. Ja wolę oglądać pełny kadr filmu i nie obchodzi mnie, jakiej wielkości są pasy na ekranie. Dla mnie ważne jest oglądanie filmu w jego oryginalnym formacie, według zamysłu reżysera. Telewizory mamy w formacie 16:9, bo większość produkcji typowo telewizyjnej jest w tym formacie. Ale 16:9 nie jest formatem kinowym i to nie znaczy, że filmy należt barbarzyńsko przycinać pod ten format ku uciesze takiej gawiedzi jak ty.

P. S. Płatne kanały typu HBO, Ale kino+ czy Canal+ też nadają wiele filmów w oryginalnym formacie, czyli z pasami. Pewnie twoim zdaniem też mają widzów w nosie... Szkoda na ciebie słów, totalny ptofan w temacie filmów.
 10  
Na płytach Bluray większość filmów też jest w formacie kinowym, czyli ze "wstrętnymi" czarnymi pasami na telewizorach 16:9. Ach, jacy nieludzcy są ci wydawcy Bluray, mają widzów w nosie, bo liczy się tylko zdzieranie pieniędzy za płyty, a nie umieją przekonwertować filmów...

^^ To jest oczywiście sarkazm z mojej strony ;D

Zgadzam się z @kinooperatorem całkowicie. A czytając takie posty jak @tomek4,ręce mi opadają i na pawia się zbiera...
 6  
Niech ci się nie zbiera na tego pawia bo w tym momencie to ty pokazujesz kim jesteś. Piszesz-Na płytach Bluray większość filmów też jest w formacie kinowym. Tak zgadza się ale.... posiadam kilkanaście płyt z filmami gdzie widz może sobie wybrać format filmu. Tak, może sobie wybrać pomiędzy kinowym a 16/9. Słyszałeś o czymś takim? Oj, chyba nie. To jest prawidłowe podejście do klienta, do widza. Prawo wyboru a nie narzucanie na siłę / bo im się nie chce / czarnego ekranu.
Do KINOOPERATR. HBO nadaje w formacie kinowym ale rzadko. Ostatnio trafiłem na TITANIC właśnie przekonwertowany do formatu 16/9. Można, można. To jest właśnie poprawne podejście do domowego widza. Netflix nadaje w takich formatach o których świat nie słyszał, nawet seriale. Praktycznie zawsze pasy, mniejsze, większe ale są. Panowie. Oglądajcie sobie czarne pasy. Wasze podejście do komfortu jest takie same jak śmierdzące skarpetki na stole koło schabowego.
 6  
fajny to kanał fimowy i za darmo
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 25.02.2021 (12:22:27)
 3  
jest tylko napis w cp ze ATM juz nie nadaje w Polsce
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 25.02.2021 (12:25:11)
 2