Łukasz Szewczyk25.02.2021 (14:15)16 komentarzy

Cała PGE Ekstraliga do 2025 roku w Canal+

• Canal+ wygrał przetarg, na mocy którego przedłużył prawa telewizyjne do transmisji PGE Ekstraligi.
• Mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można nadal oglądać w kanałach sportowych nadawcy oraz w serwisie CANAL+ online aż do 2025 roku.
Ekstraliga w Canal+
W sezonie 2021 realizowana będzie aktualna umowa telewizyjna, a mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać w Canal+ i Eleven Sports. Aktualnie Canal+ prowadzi rozmowy z Eleven Sports na temat potencjalnej umowy sublicencyjnej, która miałaby obowiązywać od 2022 roku, obejmującej maksymalnie 50 proc. spotkań PGE Ekstraligi, przy zachowaniu pierwszeństwa Canal+ w wyborze dwóch pierwszych meczów w każdej rundzie sezonu zasadniczego, oraz każdej rundzie play-off. Canal+, tak jak miało to miejsce przy okazji obecnej umowy, zachowa wyłączność na obydwa mecze finałowe.
Od sezonu 2022 kibice żużla będą mogli emocjonować się 70 spotkaniami w sezonie. Wynika to z dodania do terminarza PGE Ekstraligi dodatkowych trzech podwójnych meczów ćwierćfinałowych. W ramach zawartej umowy nadawca ma prawo do publikacji, m.in. internetowego magazynu skrótów, programów z zapowiedziami i podsumowaniami spotkań, kulis meczów, transmisji z PGE IMME, a także Gali PGE Ekstraligi. Nowy kontrakt uwzględnia również pakiet praw międzynarodowych z możliwością udzielenia sublicencji.

-Kontynuujemy naszą współpracę, którą rozpoczęliśmy w 2013 roku, ponieważ uważamy, że to najlepsze rozwiązanie dla PGE Ekstraligi, gwarancja profesjonalizmu i najwyższej jakości telewizyjnej oraz nieustający rozwój. Mecze PGE Ekstraligi będą od sezonu 2022 przez cztery kolejne lata transmitowane w Canal+, a więc nie schodzimy z raz obranej drogi z naszymi sprawdzonymi partnerami, a przede wszystkim dzięki wzajemnej współpracy gwarantujemy kibicom żużla transmisje ze wszystkich meczów PGE Ekstraligi oraz wiele dodatkowych programów o PGE Ekstralidze. Stawiamy też mocno na dostępność produkcji żużlowych w Internecie - mówi Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o.

- Canal+ jest związany z PGE Ekstraligą od wielu lat, współpracując, wspierając i inwestując w rozwój tej niezwykle emocjonującej i popularnej w naszym kraju dyscypliny na wielu poziomach. Nowy kontrakt telewizyjny, obowiązujący aż do 2025 roku, potwierdza zresztą nasze długoterminowe zaangażowanie, a przy okazji zapewnia stabilizację finansową, tak ważną w tych skomplikowanych i niepewnych czasach. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca z PGE Ekstraligą przyniesie wiele korzyści nie tylko dla klubów i zawodników, ale również dla całego środowiska żużlowego i rzeszy wiernych kibiców. Ci ostatni mogą być pewni, że CANAL+ będzie nadal wyciskał ze stadionów wszystkie najlepsze emocje, dając możliwość bycia blisko żużla nie tylko przed telewizorem, ale również na telefonach czy tabletach w serwisie CANAL+ online - dodaje Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska

Od maja 2020 roku, mecze PGE Ekstraligi można oglądać w serwisie Canal+ Online. W związku z przedłużeniem umowy do 2025 roku, wszystkie mecze najlepszej żużlowej ligi świata obejrzeć będzie można za pośrednictwem tej usługi. Canal+ wyprodukuje wszystkie spotkania sezonu przy użyciu minimum jedenastu kamer, w najwyższym możliwym standardzie technologicznym. Mecz poprzedzający magazyn PGE Ekstraligi, który jest produkowany ze stadionu, realizowany będzie przy użyciu kamery typu "kran" zlokalizowanej wewnątrz toru oraz z użyciem drona. Od nowego sezonu do transmisji PGE Ekstraligi zostaną wprowadzone dane z telemetrii, które będą przekazywane do widza w czasie rzeczywistym, a w parku maszyn pojawią się kamery bezprzewodowe, które umożliwią pokazanie większej liczby szczegółów oraz materiałów zakulisowych. W meczach rundy finałowej zastosowana będzie dodatkowo bezprzewodowa kamera typu "line cam" zawieszona nad torem, która pozwoli pokazać żużlowe emocje z innej perspektywy i w najwyższej możliwej jakości.

PGE Ekstraliga od sezonu 2022 będzie emitować i wykorzystywać materiały multimedialne z meczów w ramach pakietu dostępu do informacji w tym m.in mini highlights, skróty meczów oraz zwiększy liczbę publikacji wideo w mediach społecznościowych. Spółka zarządzająca rozgrywkami posiada też prawa do transmisji magazynu internetowego oraz prawa do wykorzystania materiałów archiwalnych.

Transmisje meczów PGE Ekstraligi można obejrzeć za pośrednictwem serwisu Canal+ Online na urządzenia Android i iOS, telewizory Android TV, Apple TV, dekoderze CANAL+ BOX 4K oraz na stronie canalplus.com. Spotkania PGE Ekstraligi dostępne będą również tak jak dotychczas, na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych na kanale nSport+.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Czekam na wyniki przetargu LM i LE, trzymam kciuki za C+.
 0  
Ten cały żużel to o kant stołu rozbić. Nuda.
Piczka śmierdziuszka 25.02.2021 (14:24:40)
 24  
nie wszystko jest dla wszystkich.
 13  
A dla mnie Piłka Nożna to nuda. I też mocno trzymam kciuki żeby Piłkarska LM i LE wróciła do Canal+.
 5  
@Piczka nie podoba się ? Nie oglądaj ,zawsze możesz wziąć różaniec na kolana i jechać ze zdrowaśkami
 24  
Będzie ciekawie
 4  
TVP dostaje po 2 miliardy i nic nie kupuje. Gdzie idzie ta kasa?
 1  
TVP dostaje po 2 miliardy i nic nie kupuje. Gdzie idzie ta kasa?
Dobre pytanie, mając taką dodatkową ilość pieniędzy mogliby zaszaleć i nabroić na rynku praw sportowych oraz filmowych.
 0  
Na tego h...ja Rydzyka
 23  
Bravo dla tv C+ za kontynuację współpracy żużlowej. Najlepsza liga na świecie w Polsce z porządną oprawą tv i komentatorami. Transmisje w nSport+ dają możliwość oglądania szerszej liczby kibiców nieposiadających typowego pakietu Canal plus. Jedyny wydatek to canal + online dostępny niestety za opłatą dla większości abobentów jak miało to miejsce w poprzednim sezonie z 1ligą żużlową ( wybrane spotkania c+online).
 2