Łukasz Szewczyk01.03.2021 (14:12)4 komentarze

Rekordowa oglądalność zwycięskiego finału Igi Świątek w Canal+ Sport

• W sobotnim finale turnieju WTA Tour w Adelajdzie Iga Świątek pokonała Belindę Bencic w dwóch setach i wygrała swój pierwszy tytuł WTA 500 w Canal+
• Stacja zanotowała najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach Canal+
WTA Tour w Canal+
Iga Świątek, obecnie piętnasta zawodniczka w rankingu WTA, w trakcie turnieju w Adelajdzie wygrała wszystkie spotkania bez straty seta. Ukoronowaniem jej świetnego występu był finał ze Szwajcarką Belindą Bencic, którą pokonała w dwóch setach - 6:2, 6:2. Polka wygrała w tym spotkaniu 59 punktów, przy zaledwie 34 rywalki. Premierowa wygrana Igi Świątek w turnieju z cyklu WTA 500 była jednocześnie pierwszym turniejowym zwycięstwem transmitowanym na antenie Canal+

Finał turnieju WTA w Adelajdzie, komentowany w CANAL+ przez Marka Furjana i Klaudię Jans-Ignacik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców tenisa w Polsce. Zwycięstwo Polki na antenie Canal+ Sport obejrzało 148 980 osób, a w kanałach online 60 287 widzów. Jak podaje nadawca, jest to najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach Canal+. Dodatkowo, mecz Świątek z Bencic uatrakcyjniony był studiem, prowadzonym przez Bartosza Ignacika. Jego gośćmi byli Joanna Sakowicz-Kostecka (ekspertka Canal+) oraz Tomasz Świątek (tata Igi). Pomeczowe studio, w którym nie zabrakło łączenia z zwyciężczynią turnieju w Adelajdzie oraz profesjonalnych analiz, oglądało w Canal+ Sport średnio 89 400 widzów.
W ramach umowy z WTA, Canal+ będzie mógł pokazać na żywo ponad 50 turniejów i 800 meczów rocznie. Turnieje z kategorii WTA 1000, WTA 500 i WTA 250 obejrzeć będzie można w CANAL+, zarówno na platformie satelitarnej oraz w sieciach kablowych, ale również w serwisie CANAL+ online, na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z Android TV i Apple TV. To właśnie w tej usłudze znaleźć można również wiele dodatkowych materiałów extra - takich jak wywiady z zawodniczkami, czy skróty spotkań.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Wiem że wiele osób w tym ja kupiło Canal + pakiet sportowy w necie specjalnie dla Igi
 3  
Canal+ zrobił dobry interes z tymi prawami transmisyjnymi meczów z udziałem Igi.
 3  
Faktycznie, w 37 milionowym kraju oglądalność 210 tys.to sukces. Zamiast jakieś 2 miliony w stacji nie kodowanej. Dla większości sympatyków tenisa, żegnaj Iga do 2026r.
 3  
Dlaczego praw do transmisji nie wykupiła TVP? Przecież otrzymała bardzo wysoką dotację, więc chyba nie było problemu...
 3