Łukasz Szewczyk08.03.2021 (7:57)41 komentarzy

TVP Kobieta już nadaje. Co w ramówce?

• Ruszył nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej
• TVP Kobieta jest kanałem tematycznym o charakterze lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowym, skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet.
• Oferta programowa anteny ma inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek.
TVP Kobieta już nadaje. Co w ramówce?
- TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności. Jestem przekonana, że będziemy numerem 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce - mówi Iwona Bocian-Zaciewska, Dyrektor TVP Kobieta.
Do tworzenia programów w TVP Kobieta zaproszono ekspertki w swoich dziedzinach. Dzięki posiadanej przez nie wiedzy, na antenie pojawią się różnorodne programy. Już pierwszego dnia, w pełnym inspirujących porad kulinarnych programie dietetyczki Agnieszki Mielczarek, widzowie dowiedzą się, jak jeść zdrowo i smacznie. Praktycznych porad jak podróżować z małym dzieckiem, w dodatku tanio i wygodnie, dostarczy Monika Witkowska przemierzająca świat razem z córką Laurą w ramach programu "Podróże Małej i Dużej".

Najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi Miłka Raulin, do "Ulepionych z pasji" zaprosi wyjątkowych gości, którzy tak jak ona mają odwagę realizować swoje marzenia. Natomiast Joanna Lewandowska - mistrzyni florystyki i członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego udowodni w "Kwiatach na warsztat", że rośliny są wyjątkowo piękne, jeśli tylko odpowiednio się nimi zajmiemy.

Wzruszeń dostarczy widzom program pełnej empatii Marty Manowskiej "Kobiety w drodze", w którym prowadząca rozmawiać będzie o bagażu życiowych doświadczeń m.in. z Ewą Błaszczyk czy Walentyną Kozioł. Agata Konarska w "Kobietach w biznesie" opowie, z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy przy jednoczesnej trosce o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń, a Klaudia Carlos spotka się z ekspertami i porozmawia o wszystkim, co najważniejsze dla współczesnych kobiet.

TVP Kobieta zadba o formę i dobry nastrój już od samego rana. W codziennym paśmie "Trenuj z TVP Kobieta" pełne wigoru trenerki - w tym m.in. Ida Nowakowska - dostarczą pozytywnej energii na cały dzień.

Dla wszystkich widzów, którzy nie zdążyli obejrzeć w Dwójce "Pytania na śniadanie", TVP Kobieta przygotowała wyjątkową niespodziankę - całe wydanie ulubionego programu śniadaniowego tuż po zakończeniu emisji w TVP2, będzie dostępne na antenie lifestylowego kanału TVP.

TVP Kobieta to również dokumenty, w tym m.in. "600 gramów szczęścia", "Antyle Chopina" i "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie", "Zdolne bestie te Kossaki" oraz pasmo TVP Kobieta "Inspiracje" przygotowywane we współpracy z TVP Kultura. Już w marcu widzowie zobaczą w nim m.in. "Niedzielę z Agnieszką Osiecką".

Na stałe w ofercie kanału zagoszczą również filmy i seriale. Widzowie zobaczą m.in. hiszpański serial "Velvet" - opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego, a w codziennym wieczornym paśmie filmowym będzie mnóstwo hitów m.in. nagrodzony Oskarami "La La Land", kultowy "Dirty Dancing", czy biografie niezwykłych kobiet: "Grace Księżna Monako", "Diana", "Amy. Amy Winehouse" i "Whitney".

Dostępność TVP Kobieta
Program TVP Kobieta jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) na multipleksie ósmym (MUX-8), zastępując tym samym program TVP Rozrywka, a także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. W drugiej połowie roku testy standardu DVB-T2/HEVC obejmą zasięgiem cały kraj.

Program będzie także stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych, od samego początku nadawania kanał dostępny jest dla abonentów UPC Polska (na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz 165 na dekoderze Mediabox) i w sieci Toya (na pozycji 97).

Komentarze (1 - 10 z 41)

Tylko patrzeć jak kanał zabierze kolejnych widzów programów Polsat cafe i TVN style gdzie jest masa reklam. Ciekawe trescie non stop przerywane.
 22  
Co prawda w ofercie TVP KOBIETA jest sporo tego co już nadają inne kanały TVP (np. seriale TVP i inne powtórkowe programy), ale dobrze, że w naziemnej DVB-T taki kanał się pojawił. Co prawda na razie tylko w MUX-8 (zamiast TVP ROZRYWKA) oraz w testowym MUX-5 (w ramach testów DVB-T2), ale za rok będzie docelowo w DVB-T2 w całym kraju. Między marcem a czerwcem 2022 cała Polska przechodzi na DVB-T2.
 0  
Ten kto nie ogląda TVP dokument nie doceni jego treści. Abonenci Polsatu go nie mają, cyfra ma go na 85 kanale. I powiem tak jest to mój ulubiony kanał. Dużo ma programów przyrodniczych. Zaletom kanałów TVP jest nie przerywanie reklamami.
 7  
Tylko patrzeć jak kanał zabierze kolejnych widzów programów Polsat cafe i TVN style gdzie jest masa reklam. Ciekawe trescie non stop przerywane.
Właśnie dzięki temu, że tamte kanały mają pieniądze zarówno od operatotów, jak i z przerw reklamowych, stać ich na ciekawszy i premierowy kontent. W ramówce takiego TVN Style jest pełno oryginalnych treści, a nie powtórek z głównej anteny TVN. Ramówka TVP Kobieta na tym tle prezentuje się przerażająco ubogo i powtórkowo. Mnóstwo seriali i innych produkcji z anten głównych. Ot kolejny niskobudżetowy kanał powtórkowy.

Ja dziękuję za te nędzne kanały bez przerw. Zdecydowanie wolę wytrzymać kilka przerw reklamowych w zamian za lepszy, unikatowy kontent. A przerwy reklamowe zawsze można wykorzystać z pożytkiem, żeby skoczyć do kuchni i coś zjeść lub wypić, a podczas następnej przerwy skoczyć do WC i się wypróżnić. :-) Wiele razy mi się zdarzało, że oglądam w TV film nieprzerywany reklamami, aż nagle nachodzi mnie potrzeba usiąść na sedesie.... No i muszę cierpieć do końca filmu, bo akcja ciekawa i nie chcę nic z niej stracić. A kiedy są przerwy reklamowe, wystarczy wytrzymać do najbliższej przerwy i iść się załatwić w jej trakcie :D :D :D
 4  
Zaletom kanałów TVP jest nie przerywanie reklamami.
Szkoda, że dobre posługiwanie się językiem polskim nie jest zaletĄ widzów TVP.
"Nieprzerywanie" to jest jeden wyraz i pisze się łącznie. Podobnie jak "niepalenie", "niewykonanie" itp.

buuuuuuuuahahahahahahahahahahaha!!!
 8  
I to jest właśnie sendo sprawy. punkt. Cóż z tego że jest TVP Kobieta, jak 95% to same powtórki z innych anten, a tai TVN Style ma masę ciekawych premier co sezon.
 9  
No nieeee, protestuję! Czuję się dyskryminowany! Proszę w takim razie o jak najszybsze uruchomienie kanału TVP Mężczyzna dla równowagi.

PS. Aczkolwiek i tak nie będę oglądał niczego spod szyldu TVP, bo pisowskich mediów dla zasady nie oglądam.
 9  
Jak się płaci za satelitę powinny być kanały bez reklam. Niestety Polsat znalazł jeleni. Jak powstaje kanał bez reklam to go się krytykuje. Nawet cyfra+ jest z kanałami bez reklam. Co do pisowni mojej , piszę telefonem zdarzają się nie dociągnięcia.
 7  
TVP podąża śladem Polsatu, uruchamiając kolejny kanał powtórkowy, by zrekompensować sobie mniejsze zyski z tytułu nieprzerywania programów reklamami. W ramówce "Ojciec Mateusz", "Rodzinka.pl", "Kozacka miłość", "Sanatorium miłości", "Na dobre i na złe" czy "Ameryka da się lubić". Te audycje nie powinny nawet być powtarzane w TVP Seriale, TVP Rozrywka czy TVP HD.
 10  
Jak się płaci za satelitę powinny być kanały bez reklam. Niestety Polsat znalazł jeleni. Jak powstaje kanał bez reklam to go się krytykuje. Nawet cyfra+ jest z kanałami bez reklam. Co do pisowni mojej , piszę telefonem zdarzają się nie dociągnięcia.
Gdyby kanały były bez reklam, to pakiet za kanały płatne byłby jeszcze droższy.
Bez reklam ma Canal+ i HBO.
Dlaczego za nie każą Ci dopłacać po ok 30zł za każdy do miesięcznego abonamentu, jak sądzisz?
 4